У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Приспів цієї пісні лежав у моїх чернетках кілька років. Я постійно до нього поверталася, але… І ось одного зимового ранку (насправді листопадового, коли випав перший сніг) я сіла за фортепіано, і “пазл склався”. «СНІГ» — це новорічна історія про стосунки. Ваше нагадування про те, що Новий рік — чудова нагода дійсно розпочати НОВИЙ РІК свого життя.
Голова МЗС Угорщини Сійярто назвав неприпустимим рішення Києва заборонити транзит російської нафти
Україна заборонила транзит російської нафти через свою територію до Угорщини та Словаччини. Хоча обидві країни були звільнені від застосування санкцій ЄС щодо транспортування нафти з Росії, нові українські санкції знівелювали цей імунітет. У зв'язку з цим, обидві країни ініціювали консультаційну процедуру арбітражного суду з Єврокомісією.
Припинення постачання нафти з боку російського "Лукойлу" почалось після того, як Київ посилив санкції. Міністр закордонних справ Угорщини назвав це рішення України неприпустимим. Про це він сказав після засідання Ради міністрів закордонних справ у Брюсселі в понеділок, 22 липня.
Як відомо, Угорщина отримувала 70% свого імпорту нафти з Росії. Зокрема половину постачань були від "Лукойлу". Це становить два мільйони тонн сирої нафти щороку.
Петер Сійярто заявив, що рішення України є "неприпустимим", оскільки воно ставить під загрозу постачання сирої нафти до двох країн ЄС. Він також додав, що це рішення порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Міністр назвав це рішення України "недружнім", зазначивши, що Київ отримує електроенергію від Угорщини.
Він також сказав, що "Україна завдала шкоди не російській економіці, а економіці ЄС". Сійярто висловив думку, що європейська стратегія щодо України протягом останніх двох з половиною років "зазнала серйозного провалу".
Нагадаємо, про те, що Україна заблокувала транзит російської нафти через південну гілку нафтопроводу Дружба, який йшов до Угорщини й Словаччини, стало відомо 18 червня. Це сталось через посилення санкцій РНБО України проти російської компанії "Лукойл", які запрацювали наприкінці червня. Офіційний Будапешт вже готується оскаржити це рішення.
Тим часом 21 липня прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час телефонної розмови з Денисом Шмигалем висловив своє невдоволення новими санкційними обмеженнями для російської компанії "Лукойл". Остання перевозить російську нафту через Україну до Угорщини та Словаччини. Фіцо вважає, що таке рішення нібито вдарить й по Києву.
Раніше Німеччина та Польща припинили отримувати російську нафту Дружбою ще у 2023 році, але південною гілкою трубопроводу російську нафти досі імпортували Угорщина та Словаччина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.