У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Фіцо назвав безглуздими санкції щодо блокування транзиту російської нафти до Словаччини та Угорщини
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час телефонної розмови з Денисом Шмигалем висловив своє невдоволення новими санкційними обмеженнями для російської компанії "Лукойл". Остання перевозить російську нафту через Україну до Угорщини та Словаччини. Фіцо вважає, що таке рішення нібито вдарить й по Києву.
Інформацію про критику Фіцо нових антиросійських санкцій Києва опублікувало словацьке видання TASR. Фіцо назвав санкції проти "Лукойл" "безглуздими". Він також підкреслив, що Словаччина також виступає проти таких заходів з боку України.
"Словаччина не має наміру бути заручником українсько-російських відносин, і рішення українського президента означає, що словацький нафтопереробний завод Slovnaft, який входить до угорської групи MOL, отримає на 40% менше нафти, ніж потрібно для перероблювання", — заявив Фіцо.
Словацький прем'єр зазначив, що нові обмеження не тільки позначаться на Росії, але й завдадуть шкоди як країнам ЄС, так і Україні. Він підкреслив, що ці санкції матимуть негативні наслідки для всіх залучених сторін.
"Це вплине не лише на ринок Словаччини, але й може призвести до припинення постачання в Україну нафти, видобутої Slovnaft, яка становить майже десяту частину всього українського споживання", — додав Фіцо.
Bloomberg повідомляє, що постачання нафти від "Лукойл" до Угорщини було зупинено після того, як Україна минулого місяця посилила санкції, які фактично заборонили компанії використовувати Україну як транзитну країну для своєї продукції. Угорська енергетична компанія Mol Nyrt та "Лукойл" наразі шукають розв'язання цієї проблеми, повідомляв угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто.
"Лукойл" є однією з кількох російських компаній, що постачають сиру нафту до Угорщини через південну гілку трубопроводу "Дружба" в Україні. Компанія Mol отримувала дві третини своєї сирої нафти з Росії, але очікується, що вона зможе повністю перейти на інші джерела до 2025 року, як повідомляє Fitch Ratings.
Попри вторгнення Москви в Україну, Угорщина продовжує розвивати енергетичні зв'язки з Росією. Будапешт уклав декілька угод з РФ для збільшення постачання природного газу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.