Останній великий державний банк Росії Газпромбанк, який має доступ до системи SWIFT та міжнародних валютних розрахунків, стане об'єктом нових санкцій США, Будапешту це не подобається
В Будапешті заявили, що рішення США накласти санкції на російський Газпромбанк "ставить під загрозу енергетичну безпеку" деяких країн Центральної Європи. А це нібито підвищує ризики дострокового припинення постачання російського природного газу на континент. Угорщина є однією з небагатьох країн, які досі покладаються на російський газ для задоволення своїх енергетичних потреб.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час зустрічі з міністрами енергетики Туреччини, Азербайджану, Болгарії та Сербії в Стамбулі. Його слова цитує Bloomberg.
"Цей крок є атакою на наш суверенітет... Угорщина вдячна Туреччині, Болгарії та Сербії за забезпечення дуже безпечного, дуже надійного і дуже стабільного транзиту… Разом ми знайдемо рішення для забезпечення безпеки наших енергопостачань", - заявив Сійярто на зустрічі в Стамбулі.
Міністерство економіки Словаччини також заявило, що аналізує нові санкції, щоб оцінити їхній потенційний вплив. Прессекретар російського диктатора Дмитра Пєскова повідомив, що знайде способи продовжувати приймати платежі від іноземних покупців газу.
16 листопада стало відомо, що останній великий державний банк Росії Газпромбанк, який має доступ до системи SWIFT та міжнародних валютних розрахунків, стане об'єктом нових санкцій США. Це третій за величиною активів банк у Росії, який є основним хабом для газових розрахунків з Європою.
Нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликав Європейський Союз переглянути санкції проти Росії. Він вважає, що пом'якшення обмежень скоротить витрати на енергоносії. Орбан пояснив, що американські компанії платять чверть від суми, яку їхні європейські колеги витрачають на газ та електроенергію. І цю різницю неможливо подолати в інший спосіб, окрім перегляду санкцій.
До слова, країни Західної Європи доклали серйозних зусиль, щоб відмовитися від російських нафти та газу. Тим часом Угорщина, що не має виходу до моря, досі отримує близько 80% свого газу і сирої нафти з Росії.
Нагадаємо, у липні 2024 року Україна розширила санкції проти російської корпорації "Лукойл". В результаті компанії заборонили транспортувати нафту через свою територію до Угорщини та Словаччини. Втім вже у вересні цього року видання Bloomberg повідомило, що транзит нафти до Угорщини продовжиться. Угорська енергетична компанія Mol Nyrt. досягла домовленості, яка забезпечить продовження постачання російської нафти через трубопровід, що проходить через Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.