Напад росії на Німеччину: уряд ФРН змоделював можливий сценарій та назвав його ключові етапи

Федеральний уряд Німеччини підготував спеціальний документ, в якому описано, як росія може напасти на ФРН

війська рф і прапор ФРН
У ФРН готуються до потенційного нападу росії

У Німеччині змоделювали можливий сценарій нападу росії на їхню країну на тлі повномасштабної війни в Україні. Він включає чотири основні етапи: кампанію дезінформації та кібератак, масове розташування російських військ біля кордонів НАТО, можливу атаку на Альянс та безпосередній прорив військ окупантів до ФРН.

Про це йдеться у матеріалі видання Bild. Уряд Німеччини підготував 13-сторінкову роботу для Бундестагу під назвою "Аналіз ризиків для цивільного захисту". В ній описується процес загрози з боку рф, що призвела до початку війни, і можливі наслідки.

Напад росії, згідно зі змодельованим планом, відбувається поетапно. Так, спочатку йдуть три пункти. Якщо вони будуть успішними, то рф, згідно з документом, прорветься до країни. План передбачає наступні етапи:

  1. Дезінформація та кібератаки: Цей етап передбачає початок кампанії дезінформації та кібератак з метою дестабілізації суспільства. Це може включати розповсюдження неправдивої інформації, атаки на ЗМІ та соціальні мережі. Окремою загрозою можуть бути кібератаки на комп'ютерні мережі та інфраструктуру, а також диверсії та атаки на ключові об'єкти, такі як електростанції та дамби. Особливість цієї фази полягає в тому, що операції зазвичай проводяться таємно, що ускладнює пряме визначення відповідальності.

  2. Зосередження військ біля кордонів НАТО. Війська рф можуть просунутися до кордонів НАТО. Альянс у відповідь розмістить власні сили на східному кордоні як засіб стримування. Мешканці, які живуть біля кордону, будуть тікати із постраждалого району. Також передбачаються можливі атаки на космічні супутники та інфраструктуру важливих галузей, таких як енергетика та хімічна промисловість.

  3. Напад на НАТО. Росіяни здійснять вибіркові атаки з використанням звичайної зброї та нетрадиційних засобів, у тому числі по цілях на території ФРН. Численні супутники в космосі виведуть з ладу або знищать.

  4. Прорив військ та бойові дії в межах країни: Четвертий етап передбачає прорив російських військ до кордонів країни, бойові дії на території Німеччини, в повітрі та на морі, а також можливий конфлікт у космосі.

У розпалі конфлікту уряд ФРН не виключає використання хімічної, біологічної та навіть ядерної зброї з боку росії. Звіт уряду вказує на загрозу використання так званої ядерної електромагнітної бомби, яка може призвести до вимкнення електричних пристроїв на великій території.

рф не зупиниться на Україні

Останнім часом уряди західних країн висловлюють обурення та попередження щодо можливої агресії росії проти країн НАТО. За словами колишнього командувача збройних сил США в Європі, Бена Годжеса, ця загроза є вельми реальною, особливо в разі успіху путіна в Україні.

Годжес впевнений, що путін мріє про знищення Альянсу і вважає, що у разі захоплення України Кремль піде далі, загрожуючи країнам Балтії, Польщі та Румунії. Він також вважає, що якби росії вдалося підкорити Україну, вона продовжила б свою агресію, а вже після цього вона могла б погрожувати іншим країнам.

Експерт вважає, що для росії достатньо було б окупувати одну з країн Балтії, а потім загрожувати ядерною війною, щоб зламати спротив НАТО. Він підкреслив, що успіх у таких планах залежить від реакції світу та згуртованості Заходу.

Годжес також зауважує, що для росії не буде проблем організувати нову агресію проти України через кілька років, якщо вона доб'ється успіху в ситуації з підтримкою Заходу. Однак, якщо Україна досягне успіху, а НАТО буде діяти єдиною силою, то росія може утриматися від нової агресії.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube