Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
З початком повномасштабної війни Амеліна документувала воєнні злочини росії на деокупованих територіях
Однією з жертв російського ракетного удару по Краматорську 27 червня стала письменниця родом зі Львова Вікторія Амеліна. Вона отримала поранення несумісне з життям. Дівчина померла 1 липня в лікарні Мечникова у Дніпрі.
Про смерть повідомила організація українських літераторів Pen Ukraine. 27 червня Вікторія Амеліна перебувала у Краматорську разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Вони вечеряли в ресторані Ria Lounge у центрі міста, коли російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі. В результаті Вікторія отримала тяжкі поранення.
"Лікарі та парамедики у Краматорську та Дніпрі робили все можливе, щоб урятувати її життя, але, на жаль, поранення було смертельним", - йдеться в повідомленні.
Вікторія Амеліна - письменниця, громадська діячка, членкиня Українського ПЕН, засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю на Донеччині. Народилася 1 січня 1986 року у Львові. У шкільні роки переїхала з батьком до Канади, проте невдовзі вирішила повернутися в Україну. 2007 року здобула ступінь магістра комп’ютерних технологій у НУ "Львівська політехніка" з відзнакою. У 2005-2015 роках працювала в міжнародних технологічних компаніях.
З літа 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Там Вікторія працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України. Зокрема, побувала у Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.
2014 року вийшов дебютний роман Вікторії "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжка ввійшла в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент року - 2014".
У 2016 році вийшла її перша дитяча книжка "Хтось, або Водяне Серце". Наступна її книжка для дітей "Е-е-есторії екскаватора Еки" побачила світ у 2021 році. У 2017 році у "Видавництві Старого Лева" вийшов друком другий роман Вікторії "Дім для Дома".
Останнім часом Вікторія працювала над своєю першою нон-фікшн книжкою англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War, який незабаром має вийти друком за кордоном. У цій книжці письменниця розповідає про українських жінок, котрі документують воєнні злочини, та їхнє життя під час війни.
27 червня окупанти двома ракетами "Іскандер" обстріляли центр Краматорська. Близько шістдесят людей, включаючи 8-місячне немовля, отримали поранення різного ступеня тяжкості. Ще щонайменше 13 людей загинули.
У результаті обстрілу пошкоджені багатоквартирні будинки, торговельні приміщення, автомобілі, поштове відділення та інші споруди, що призвело до розбиття вікон, шибок і дверей. Також виникла пожежа внаслідок влучання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.