Для формування найбільших снігових кристалів може знадобитися до 45 хвилин
Кажуть, немає двох однакових сніжинок, але, якщо подумати про це, звідки хтось може це знати? Правда в тому, що ваші шанси отримати дві однакові сніжинки в дикій природі практично дорівнюють нулю. Адже процес, за допомогою якого вони утворюються, дуже специфічний.
Насправді сніжинка є сніговим кристалом. Її формування залежить від температури і є результатом замерзання води з пари одразу в лід, не переходячи спочатку в рідкий стан. Для формування найбільших снігових кристалів може знадобитися до 45 хвилин, йдеться в матеріалі Iflscience.
Сніжинка розвивається поетапно, і шестикратна симетрія, яку ми бачимо в кристалах снігу, пояснюється тим, як розташовані молекули води. Вихідною точкою є шестикутник. Сніжинка утворюється повільно і симетрично, зберігаючи невеликі розміри. Однак шестикутник - тут не єдина форма.
Більшість сніжинок мають шестикутну форму, але іноді вони мають більш трикутну форму, а в рідкісних випадках - це майже ідеальні рівносторонні трикутники. Вперше такі були задокументовані приблизно 150 років тому. Трикутні сніжинки скупчуються, а для їхнього виникнення потрібна температура -14°C та певна вологість. Саме ці два фактори - температури й вологість - зрештою і впливають на форму сніжинок.
Перш ніж поставити таке запитання, вчені пропонують дійти висновку, що саме розуміти під "сніжинки" та "однакові". Звісно, всі вони більш менш схожі. Та таких, що дорівнюють одна одній - немає.
Зрозуміло, є надзвичайно малоймовірним, що дві сніжинки в дикій природі впадуть однаково, зіткнувшись з однаковими умовами в один і той самий час, щоб отримати однакову структуру. Це можливо тільки за штучних умов і тільки в лабораторії. Однак навіть там можна створити лише дуже схожі кристали - близнюки, котрі навряд чи будуть абсолютно ідентичними за своєю структурою.
"Здебільшого це визначається зовнішніми умовами, і якщо ви можете забезпечити такі самі зовнішні умови, то ви отримаєте дуже, дуже схожі на вигляд снігові кристали", - пояснив американський фізик Кеннет Ліббрехт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.