У Житомирі судитимуть одразу 12 митників за махінації на вантажах

Читать на русском

Працівники Держмитслужби організували схему, надуривши державу на майже 40 мільйонів гривень

Читать на русском
Митниця, вантажівки
Вантажні автомобілі з ЄС розминювали у Житомирі за підробленими документами

Працівники Держмитслужби організували схему, надуривши державу на майже 40 мільйонів гривень

Офіс Генерального прокурора передав до суду звинувачувальний акт стосовно 12 митників, які організували злочинну групу у Житомирі. Вони створили схему, за якою брали хабарі та розмитнювали вантажівки з країн Євросоюзу з підробленими документами. Знижуючи податки за ці автомобілі, працівники Держмитслужби завдали державі збитків на 38 мільйонів гривень. 

Про це пише пресслужба ОГП. Митникам інкримінують ухилення від сплати податків, зловживання службовим становищем та використання підроблених документів

"До складу організованої групи входили  директори суб’єктів господарювання, які завозили для розмитнення транспортy і засоби з країн ЄС з підробленими документами, службові особи одного з митних постів Житомирської митниці Держмитслужби України, митні брокери", - йдеться у повідомленні. 

Свої справи митники "прокручували" упродовж двох років, від 2018 по 2020. Вантажівки приїжджали із підробленими свідоцтвами. Вартість машини та термін її експлуатації вказували такий, щоб власник міг сплатити якнайменше податків і зборів - за винагороду для митників. 

"Це дало змогу занизити розмір податкових зобов’язань, необхідних до сплати у вигляді акцизного податку та податку на додану вартість на загальну суму понад 38 млн грн. Таким чином було оформлено 192 імпортованих вантажних автомобілі", - інформує Офіс генпрокурора. 

Досудове розслідування у цій справі здійснювало Державне бюро розслідувань.Якщо суд визнає цих людей винними, їм загрожують багатотисячні штрафи із конфіскацією майна та забороною обіймати посади упродовж кількох років або ж ув'язнення до п'яти років позбавлення волі. 

Чи повернеться нульове розмитнення

Для автомобілів з іноземною реєстрацією  певний час діяло правило нульового розмитнення. Його скасували у липні 2023 року, залишивши лише для категорії машин, які закупили для Сил оборони України. Але й у цьому вивили чимало порушень - деякі машини їхали не на фронт, а опинялись на ринку. 

Зараз Міністерства фінансів України розглядає можливість його впровадження. Це означає, що власники іноземних автомобілів, які в’їжджають в Україну, більше не будуть зобов’язані платити розмитнення, що є досить високим на сьогоднішній день.У Верховній Раді зареєстровано кілька законопроєктів, за якими нульове розмитнення хочуть повернути. Однак парламентарі наразі не готові проголосувати за жоден.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.