У жінки з картки списали майже 106 тисяч гривень, ПриватБанк додатково нарахував їй понад 9 тисяч гривень боргу: яким було рішення суду

Читать на русском

Кошти з кредитки жінки списали протягом трьох днів

Читать на русском
Суд проти ПриватБанку
ПриватБанк не зміг допомогти клієнтці, у якої з карти списали майже 106 тисяч гривень

Кошти з кредитки жінки списали протягом трьох днів

У клієнтки ПриватБанку з картки списали 105 949 гривень. Ними частково розрахувались у Херсоні. У фінустанові не відповіли на заяву жінки щодо цієї ситуації. Додатково з неї продовжили вираховувати заборгованість та відсотки.

Як йдеться у матеріалах справи, 27 серпня 2021 року жінка помітила, що з її карткового рахунку списали 105 949 гривень. Це сталося в період з 15.08.2021 року по 18.08.2021 року. Вона звернулась на гарячу лінію АТ КБ "ПриватБанк" для заблокування банківських карт. Однак працівник фінустанови повідомив, що їх вже заблоковано через перевищення ліміту.

Жінка звернулась до поліції з заявою щодо несанкціонованих нею платежів і зняття готівки. Інформацію про вчинення кримінального правопорушення, кваліфікованого за ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України як таємне викрадання чужого майна (крадіжка) внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Її визнали потерпілою. Також вона звернулася до ПриватБанку. У заяві клієнтка просила фінустанову припинити нарахування процентів за договорами та вжити заходів щодо повернення на рахунок списаних коштів. Відповідь так і не прийшла. 

Суд з'ясував, що жінка у період часу з 15.08.2021 року по 18.08.2021 року не давала дозвіл на списання або перерахунок коштів для придбання товару у магазині COMFY та зняття готівки в банкоматі у Херсоні, як зазначалося у відповідях банку, оскільки вона у цей період часу перебувала у Запоріжжі, що підтверджено табелем обліку використання робочого часу за місцем її роботи - за серпень 2021 року.

Також суд вважає, що твердження жінки стосовно того, що вона не повідомляла будь-яку інформацію щодо власної кредитної картки. Ці обставини ПриватБанк не спростував. 

Рішення суду 

Суд вирішив частково задовольнити позов жінки. ПриватБанк зобов'язали відновити залишок коштів по карткових рахунках до того стану, в якому вони були на початок операційного дня 15 серпня 2021 року. Також фінустанова має повернути їй 9 480 гривень 96 копійок (борг за користування кредитними коштами). 

В задоволенні інших позовних вимог відмовили. Також з банку в дохід держави стягнуть судовий збір в розмірі 992 гривень 40 копійок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.