У західному Криму вночі спалахнули дві електропідстанції - попередньо, після прильотів

У Сакському районі зафіксували пожежі на підстанціях "Донузлав" 220 кВ та "Митяєво" 110 кВ - дані супутникової зйомки

пожежа підстанція Крим
Дві підстанції в Криму спалахнули вночі

 

На заході окупованого Криму одночасно зайнялися дві електропідстанції - у Сакському районі. У ніч проти 2 липня на півострові фіксували вибухи, місцеві жителі повідомляли про роботу ППО, проліт дронів та пожежі на енергетичних об'єктах. Пошкоджені об'єкти належать до ключових вузлів розподілу електроенергії в регіоні. Причетність до прильотів підтверджується даними супутникової зйомки.

Вогонь охопив підстанцію ПС 220 кВ "Донузлав" - вона розташована в Сакському районі, за 6 кілометрів на північний схід від селища Мирний. Це вузлова підстанція потужністю 150 МВА, яка приймає та розподіляє напругу для регіону. Про це повідомила моніторингова група "Кримського вітру" з посиланням на дані супутникової зйомки. Тієї ж ночі у тому ж районі зайнялася підстанція ПС 110/35/10 кВ "Митяєво" - великий вузол, що знижує напругу для подальшої передачі в населені пункти. До "Митяєво" підключена сонячна електростанція потужністю 32 МВт, відкрите розподільче устаткування 110 кВ якої працює з 2012 року. В обох випадках група зазначає, що ймовірно стався приліт.

Удари по Криму
Удари по Криму

Російська армія використовує кримську енергомережу насамперед для живлення специфічних військових об'єктів та підприємств оборонно-промислового комплексу. 26 червня окупаційна влада Криму ввела режим надзвичайної ситуації на півострові - саме після серії ударів по енергетичній інфраструктурі. Без електропостачання залишаються райони західної частини Криму - Сакський район, Євпаторія, Джанкой та Красноперекопськ.

Підстанція "Митяєво"
Підстанція "Митяєво"

Серія ударів охопила весь Крим

У ніч проти 1 липня в тимчасово окупованому Криму була вражена електрична підстанція ПС 330/110 кВ "Західнокримська". Головний осередок пожежі розташований на відкритому розподільчому пристрої 110 кВ - це підтверджують супутникові знімки. Підстанція є одним із ключових елементів енергосистеми окупованого півострова і забезпечує електропостачання центральної та західної частин Криму, де розташована значна кількість російських військових об'єктів.

У червні в Криму посилилася паливна криза через систематичні удари Сил оборони по об'єктах нафтової інфраструктури та логістики окупантів. На виїзді з Криму фіксуються багатокілометрові затори. Окупаційна влада оголосила про закриття дитячих таборів, туристичний сезон фактично зірваний.

Інтенсивні удари безпілотників та ракет по об'єктах Кримського півострова призвели до глибокої логістичної та енергетичної кризи в регіоні. Через масові вимкнення світла, дефіцит води та заборону цивільного продажу пального підконтрольна Кремлю адміністрація запровадила режим надзвичайного стану. Як пояснив міністр оборони України Михайло Федоров, "відбувається ізоляція Криму дронами", що може призвести до "дуже несподіваних наслідків для росіян".

 

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити