У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Конкретних термінів щодо такого кроку поки не надається
ЄС може розглянути питання про поступове перенесення навчальних місій для ЗСУ з країн Євросоюзу на територію України. Відповідну ініціативу запропонував головний дипломат ЄС Жозеп Боррель в рамках обговорення військової допомоги для України. Водночас, саму програму навчання пропонується розширити.
Про це повідомили в Sueddeutsche Zeitung з посиланням на документ з пропозиціями Борреля, який потрапив до рук агентства DPA. Свої пропозиції він виніс на зустріч міністрів країн ЄС. Серед іншого, там були і пропозиції щодо військової підтримки України.
Жозеп Боррель пропонує розширити програму навчання українських військових. Подробиці подібного розширення наразі не уточнюються. Крім цього, також пропонується розглянути можливість поступового перенесення навчальних місій з країн Європи на територію України. Таким чином європейські інструктори будуть самі приїжджати вчити наших воїнів, а не нашим бійцям доведеться їхати туди.
Водночас, конкретних термінів на виконання такої ініціативи не надається. Ймовірно, це буде можливим лише після закінчення війни. Крім цього, дипломат також запропонував виділити додаткові кошти на постачання зброї та техніки для України. Серед пропозицій також можна виділити розширення тренувальних місій для ЗСУ. На першому етапі обговорювалося навчання 30 тисяч військових, 25 тисяч з яких вже закінчили програму.
Окремо Боррель запропонував ЄС приєднатися до фінансування постачань сучасних винищувачів. Також пропонується посилення співпраці з нашою країною в сфері виробництва зброї та обміні розвідданими.
Нещодавно стало відомо, де українські пілоти будуть навчатися керувати винищувачами F-16. Так, з серпня вони почнуть опановувати нові сучасні літаки в Данії, на авіабазі Скридступ. Навчання складатимуться з тестування та відбору українських кадрів, уроків мови та теоритичної та практичної підготовки.
Варто також нагадати, що в Житомирі планують відкрити курси для навчання медичних інструкторів ЗСУ. Навчання проводитимуть за програмою Збройних сил США. Триватиме воно приблизно 5-7 тижнів.
Нагадаємо, що за заявами Politico, США уповільнюють процес навчання українських пілотів на F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.