У Всесвітній день бібліотек Юрій Голик розповів про альтернативні формати книгосховищ

Підприємець та волонтер доклався до створення низки буккросингів та медіатек на Дніпропетровщині, які зробили книги ближчими та доступнішими для дітей та дорослих

Буккросінг - колаж.
У Дніпрі та регіоні з’явилось понад 70 локацій у сучасних бібліотечних форматах

Підприємець та волонтер Юрій Голик є активним популяризатором читання і доклався не тільки до видання шістьох бізнес-бестселерів із рейтингу Forbes за 2022 рік. Свого часу він був дотичний до створення низки буккросингів та медіатек на Дніпропетровщині, які зробили книги ближчими та доступнішими для дітей та дорослих.

Загалом у регіоні з’явилось понад 70 локацій у сучасних бібліотечних форматах. Буккросинги відкрили у різних містах і містечках області – в лікарнях, школах, дитсадочках, адмінбудівлях. Вибір для читання – і класична, і сучасна література, яка відповідає віку потенційних читачів. Медіатеки ж являють собою комфортні простори у навчальних закладах, де діти можуть спілкуватись, розвиватись і отримувати інформацію – не лише через друковані книги, а й через інший медіаконтент.

«Читання може і має бути доступним. Воно допомагає саморозвиватись, вдосконалюватись у професії, більше дізнаватись про світ і свою країну чи просто поринути у вигаданий світ, щоб втримати своє ментальне здоров’я в час зовнішніх криз. Тому Україні потрібні різні формати бібліотек, де читати можна безоплатно», - розповів Юрій Голик.

Нагадаємо, цьогоріч за ініціативи Юрія Голика у співпраці з харківським видавництвом Folio асортимент українських книгарень поповнять шість бізнес-бестселерів із рейтингу Forbes за 2022 рік. Підприємець придбав права на переклад і друк книг.

Зараз триває підготовка української версії трьох видань — «When McKinsey Comes to Town: The Hidden Influence of the World's Most Powerful Consulting Firm» Уолта Богдановича та Майкла Форсайта, «Money Men» Дена МакКрама, «The Power Law. Venture Capital and the Art of Disruption» Себастьяна Маллабі. «CEO Excellence» Керолайн Дьюар, Скотта Келлера та Вікрама Малготри, «Butler to the World» Олівера Булло та «Power Failure: The Rise and Fall of an American Icon» Вільяма Д. Коена вже перекладені. Наклади перших двох на стадії друку і восени потраплять на полиці книгарень.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube