У відбірковому матчі до чемпіонату світу з баскетболу збірна України зіграла зі збірною Грузії

Зустріч команд відбулася у Ризі.

Чоловіча збірна України з баскетболу продовжує боротьбу за путівку на чемпіонат світу. Друге коло відбіркового турніру у групі G українці почали матчем зі збірною Грузії.

За розвитком подій у матчі збірної України уважно стежив Інформатор.

У п’ятницю, 1 липня, чоловіча збірна України з баскетболу продовжила свій шлях у кваліфікаційному турнірі до чемпіонату світу. У відбірковій групі G українці виступають разом зі збірними Грузії, Іспанії та Північної Македонії. Збірна України посідає третє місце, поступаючись Іспанії та лідеру квартету Грузії. Саме збірну Грузії українці в якості номінального господаря майданчика приймали у столиці Латвії. Це була друга зустріч команд у кваліфікаційному турнірі. Перший матч пройшов у листопаді 2021 року у Грузії і завершився перемогою господарів 88:83. Склади команд:

Україна: Зотов, Лукашов, Санон, Михайлюк, Сидоров, Бобров, Ткаченко, Петров, Павлов, Крутоус, Пустовий, Скапінцев.

Грузія: Макфадден, Бакрадзе, Андронікашвилі, Цинцадзе, Шенгелія, Бурджанадзе, Корсантія, Берішвілі, Санадзе, Боколішвілі, Шермадіні, Бітадзе.

Грузія відкрила рахунок, але дуже швидко вперед вийшла вже збірна України. Грузинські баскетболісти повернули собі лідерство і повели з різницею в три очки. Такий відрив зберігався до середини першої чверті, а потім Макфадден влучним дальнім кидком збільшив перевагу збірної Грузії. Українці продемонстрували характер, наздогнали суперника та виграли першу десятихвилинку 23:20. На 3-й хвилині другої чверті збірна України повела +9. При перевазі українців у 13 очок тренер збірної Грузії взяв тайм-аут, намагаючись привести до тями своїх вихованців та збити атакувальний порив збірної України. Задум грузинського наставника не спрацював. На перерву команди пішли при рахунку 47:34 на корись збірної України.

Початок третьої чверті вийшов  малорезультативним. За чотири хвилини команди набрали лише три очки, та й ті були на рахунку збірної України. Українці впевнено зберігали лідерство і по завершенню тридцяти хвилин ігрового часу вигравали з різницею у 16 балів. За дві хвилини четвертої чверті грузинські баскетболісти відіграли чотири очки. У середині останньої десятихвилинки перевага українців скоротилася вже до восьми балів. Але потім українці набрали 5 очок поспіль і повернули собі контроль над ситуацією на майданчику. Збірна Грузії не полишила надій на порятунок, але збірна України збільшила відрив і здобула перемогу.

• Україна — Грузія 79:66 (23:20, 24:14, 13:10, 19:22).

Наступні матчі відбіркового турніру до чемпіонату світу з баскетболу 2023 року збірна України проведе 4 та 7 липня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати товариських матчів чоловічої збірної України з баскетболу та про хід контрольного матчу київського «Динамо».