У трьох бригадах ЗСУ, які воюють на Курахівському напрямку, змінили комбригів

У Генштабі підтвердили зміну командирів бригад

зсу
Причини змін невідомі

У трьох бригадах, які воюють на Курахівському напрямку, змінили комбригів. Відбулися кадрові зміни наприкінці січня. Причини у ЗСУ не називають.

Про це пише Суспільне. Йдеться про 33 окрему механізовану бригаду, 46 окрему аеромобільну бригаду та 35 бригаду морської піхоти.

Зокрема, полковник Дмитро Паліса став командиром 33 ОМБр, це повідомили у пресслужбі бригади. Раніше він був заступником командира батальйону 30 ОМБр ім. князя Костянтина Острозького, брав участь у боях за Лиман, у контрнаступі на Харківщині у складі четвертого загону спеціального призначення 71 окремої єгерської бригади ДШВ. Паліса замінив на посаді полковника Юрія Гупалюка, який очолював 33 ОМБр у 2024 році.

Підполковник Дмитро Капітула став комбригом 46 окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Капітула замінив на посаді полковника Віталія Золотарьова, якого звільнили після окупації Курахового.

Полковник Олексій Булахов очолив 35 бригаду морської піхоти ім. контрадмірала Михайла Остроградського. Він захищав Маріуполь, був звільнений з полону у вересні 2022 року.

На запит Суспільного у Генштабі підтвердили зміну командирів бригад. Втім причини не коментували.

Ситуація на фронті станом на 19 лютого 2025 року

Як повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, протягом минулої доби, 18 лютого, зафіксовано 156 бойових зіткнень на фронті. На Куп’янському напрямку відбулось 16 бойових зіткнень поблизу Петропавлівки, Піщаного, Загризового та Лозової.

На Лиманському напрямку наші війська зупинили 12 атак росіян. На Сіверському напрямку поблизу населених пунктів Білогорівка, Григорівка та Верхньокам’янське наші оборонці успішно відбили чотири ворожі атаки.

На Торецькому напрямку ворог 18 разів намагався просунутися вперед у районах Кримського, Диліївки, Торецька та Щербинівки. Також 50 атак відбили наші захисники на Покровському напрямку. Найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік населених пунктів Тарасівка, Водяне Друге, Малинівка, Промінь, Піщане, Котлине, Надіївка, Котлярівка, Новоолександрівка, Запоріжжя, Олексіївка, Новоторецьке, Андріївка, Дачне, Шевченко та Улакли.

На Гуляйпільському напрямку ворог 14 разів робив спроби просунутись вперед в районах Новосілки та Новополя. На Оріхівському напрямку окупаційні війська здійснили шість штурмів позицій наших військ в районах Новоандріївки, Степового та Малих Щербаків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube