У світі зростають викиди через обльоти літаками Білорусі

Читать на русском

До заборони перевізникам на польоти до Білорусі цю країну щодня перетинало близько 300 рейсів

Читать на русском
У світі зростають викиди через обльоти літаками Білорусі

До заборони перевізникам на польоти до Білорусі цю країну щодня перетинало близько 300 рейсів

За оцінками управління повітряним рухом, обхідні шляхи, які здійснюють авіакомпанії, щоб уникнути входження у повітряний простір Білорусі після вимушеної посадки літака Ryanair, є причиною додаткових 250 000 кг викидів CO2 в день.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Euractiv .

До заборони перевізникам на польоти до Білорусі цю країну щодня перетинало близько 300 рейсів,приблизно 100 з них виконувалися перевізниками з ЄС або Великобританії.     

"Щодня через перенаправлення маршруту спалюється близько 79 000 кг пального. Викид оксидів азоту, забруднюючих речовин, що сприяють смогу і кислотних дощів, збільшується приблизно на 1 200 кг", - йдеться у повідомленні.

Агентство Європейського Союзу з авіаційної безпеки (EASA), регулюючий орган ЄС, 25 травня видало рекомендації для авіакомпаній уникати білоруського повітряного простору.

"Обставини, пов'язані з примусовим приземленням літака Ryanair в Білорусі викликають серйозні сумніви щодо поваги Білорусі до міжнародних правил цивільної авіації", - наголошується в бюлетені EASA з питань безпеки.

Зазначимо, швидко запроваджені заходи безпеки порушили типові шляхи польоту, що потребує низки логістичних змін з боку операторів польотів.

Нагадаємо, 26 травня Україна закрила авіасполучення з РБ.Білоруська сторона з подивом сприйняла рішення припинити авіасполучення,оскільки, на їхню думку, та що відбулася ситуація не має ніякого відношення до України. У МЗС заявили, що Київ може відновити авіасполучення з Білоруссю,але для цього білоруській владі необхідно повернутися до «нормальності». У той же час вже понад 10 авіакомпаній призупинили польоти над Білоруссю або мають намір це зробити. 

Пізніше Україна заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до осені цього року. У РБ занепокоїлися  долею нашої країни - у Міненергетики Білорусі запевнили, що вони готові організувати постачання електроенергії Києву,якщо це буде потрібно.

Як раніше розповідав Інформатор, 23 травня у аеропорті Мінська затримали засновника Nexta Романа Протасевича.Літак, в якому він перебував, посадили нібито через вибуховий пристрій на борті. Літак повернули до Мінська за командою білоруських диспетчерів через повідомлення про мінування, незважаючи на те, що відстань до Вільнюсу була значно меншою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.