У столичному Будинку профспілок відкрили покер-клуб

Тестові турніри розпочалися 11 березня

У столичному Будинку профспілок відкрили покер-клуб

У Будинку профспілок, де під час Революції Гідності базувався штаб протестувальників та в якому внаслідок пожежі загинули люди, відкрили клуб спортивного покеру.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Instagram покерного клубу FullHouse.

Тестові турніри стартували у четвер, 11 березня.

"Вони дивляться на всі ці приміщення як на комерційну складову", - визнає міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він заявляв, що був шокований інформацією про можливу появу клубу спортивного покеру в Будинку профспілок. Кілька тижнів тому він обіцяв зробити все можливе, щоб цього не допустити. Однак, зізнався, що "не знає, як діяти", а механізм ще потрібно винайти.

Нагадаємо, в січні журналісти "Слідство.Інфо" з'ясували, що підвальні приміщення будівлі Федерація профспілок України віддала в оренду на десять років ще півтора роки тому, у травні 2019 го.

У Всеукраїнській федерації спортивного покеру, яка дає акредитацію клубам та стежить за дотриманням законодавства, тоді запевнили, що спортивний покер - не азартна гра. Федерація не допустить використання клубів для незаконної діяльності.

У листопаді 2018 Федерація профспілок (ФПУ), національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні та кілька інвесторів, які відновлювали Будинок профспілок, підписали меморандум, в якому домовилися не відкривати там розважальних закладів.

Федерація профспілок відкрила в будівлі центру майбутнього музей Революції. Через кілька років після підписання меморандуму багато хто вважає, що Федерація профспілок України порушила домовленості, вирішивши здати в оренду приміщення під спортивний покер.

У профспілках не сумніваються в тому, що спортивного покеру - не місце в Будинку профспілок.

"Хочемо звернути увагу, що держава офіційно у 2018 році визнала спортивний покер видом спорту в Україні", - відзначає заступник голови ФПУ Володимир Саєнко.

У своїй заяві вони одностайні з Федерацією покеру.

У Всеукраїнській федерації спортивного покеру всіляко захищають цей вид спорту. У заяві у Facebook на початку лютого Федерація відзначила, що так само брала участь в реконструкції будівлі і глибоко поважає пам'ять загиблих під час протестів сім років тому.

Керівник федерації Сергій Єфименко стверджує, що спортивний покер не має нічого спільного з азартними іграми і казино. Тим часом, діяльність клубу цілком законна, як і договір оренди на приміщення. Питання існує в морально-етичній площині.

"Це ситуація не тільки про емпатії до чужого болю, а й про етику ведення бізнесу в Україні, - резюмувала голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук,яка після трагічних подій на Майдані очолювала організацію "євромайдан SOS".

Про що - Будинок профспілок. Трагедія 18 -19 лютого 2014

18-19 лютого 2014 року в Києві під час протистояння між демонстрантами та правоохоронцями на площі Незалежності загинули 27 людей, 700 були поранені. Двоє з них згоріли в Будинку профспілок, де тоді перебував штаб Майдану. Будівля загорілося близько опівночі, коли його оточили спецпідрозділи "Беркут" і "Альфа".

Слідчі встановили, що пляшки з запальною сумішшю кидали обидві протиборчі сторони. Але винними слідство вважає представників тодішньої влади, яка здійснювала "антитерористичну операцію" і штурмувала будівлю. Коли полум'я охопило більшу її частину, людей рятували за допомогою підйомного крана та мотузок. Пожежу загасили 20 лютого.

Раніше Інформатор повідомляв, що розслідування проти двох екс-беркутівців, які брали участь в розгоні Майдану,завершене, одному повідомили про підозру.

Також повідомлялося, начальнику слідчого відділу поліції повідомили про підозру за переслідування активістів Майдану .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube