У США заборонили дзвінки, згенеровані штучним інтелектом: що відомо

Читать на русском

Шахраї використовують ШІ, аби підробити голоси відомих особистостей та спамити громадян небажаними дзвінками

Читать на русском
ШІ, спам, законодавств, США
Роботизовані дзвінки за допомогою штучного інтелекту опинились під забороною

Шахраї використовують ШІ, аби підробити голоси відомих особистостей та спамити громадян небажаними дзвінками

Федеральна комісія з питань зв'язку США (FCC) оголосила незаконними небажані дзвінки, які створюються за допомогою штучного інтелекту. Зазначається, що вони містять багато ризиків в поширенні дезінформації та шахрайства. Зазначається, що чиновники відомства прийняли рішення, посилаючись на закон тридцятирічної давнини, який був спрямований на боротьбу з небажаними телефонними дзвінками.

Про це повідомляє видання The New York Times. За даними які наводять журналісти, спам, створений за допомогою ШІ, також є незаконним.

"Зловмисники використовують голоси, згенеровані штучним інтелектом, у небажаних роботизованих дзвінках, щоб вимагати гроші у вразливих членів сім'ї, імітувати знаменитостей і дезінформувати виборців", - заявила голова FCC Джесіка Розенворсель

Останнім часом ШІ використовували в тому числі й для політичного спаму. У США стався випадок, коли жителям Нью-Гемпширу зателефонувала ШІ-версія президента США Джо Байдена. Підроблений голос президента США закликав не брати участь у праймеріз Демократичної партії. Генпрокурор штату відзначив, що таким чином зловмисники намагалися в такий спосіб придушити волевиявлення виборців. Саме цей дзвінок визнали незаконним відповідно до законодавства США.

Політична реклама за допомогою ШІ

Видання Insider повідомляло, що політтехнологи у США вже почали використовували штучний інтелект задля створення передвиборчих матеріалів та запитів на пожертви. У виборчих кампаніях мерів, кандидатів у президенти 2024 року вже застосовують штучний інтелект. Головним чином, він допомагає створювати агітаційну рекламу. Зазначається, що федерального закону, який би врегулював це питання досі не ухвалено. Проте, деякі штати таки обмежили ці технології на місцевому рівні.

Платформа для розміщення й перегляду відео YouTube також оновила свою політику щодо кіберзалякування та переслідувань. Вона заборонила діпфейки, які повʼязані з неповнолітніми, жертвами злочинів, смертю чи насильством.

З 16 січня платформа почала блокувати відео, які реалістично імітують померлих неповнолітніх або жертв смертельних чи добре задокументованих подій насильства, описуючи їхню смерть чи пережите насильство. У деяких відео використовуються дитячі голоси, згенеровані штучним інтелектом, для опису насильства, яке сталося з ними у резонансних випадках. Сімʼї жертв, яких зображали на відео, назвали такий контент "огидним".

Нагадаємо: Ярослав Олійник наголошує, що Україна ретельно врахувала ризики, розробляючи план щодо мільйона дронів. У відео ви дізнаєтеся, де планується виготовлення, які заходи передбачається вжити, та чому це неможливо реалізувати в торговельних центрах.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.