У США тиснуть на Байдена з вимогою відправити касетні боєприпаси Україні - Foreign Policy

Читать на русском

Ці боєприпаси попри їхню небезпеку, могли б значно допомогли бійцям ЗСУ на полі бою. Відомо, що прихильників передачі цього озброєння стає дедалі більше

Читать на русском
У США тиснуть на Байдена через відправку касетних боєприпасів Україні
У США тиснуть на Байдена через відправку касетних боєприпасів Україні

Ці боєприпаси попри їхню небезпеку, могли б значно допомогли бійцям ЗСУ на полі бою. Відомо, що прихильників передачі цього озброєння стає дедалі більше

Американські законодавці закликають адміністрацію президента США Джо Байдена відправити касетні боєприпаси для допомоги Україні у контрнаступі проти росії.

Про це повідомляє видання Foreign Policy, зазначаючи, що такі боєприпаси допомогли б українським силам прорватися через російську оборону.

Законодавча група, що складається з представників обох партій, закликає адміністрацію Байдена надіслати касетні боєприпаси в Україну для допомоги Києву в руйнуванні укріплених російських ліній.

Система DPICM: користь від її використання

DPICM - це артилерійські та реактивні касетні снаряди, розроблені у США. Боєприпаси мають кумулятивну дію проти бронетехніки та уламкову дію проти живої сили. Деякі з них також мають уповільнюючий механізм, що обмежує рух противника. Вони призначені для знищення піхоти та легкої бронетехніки на відкритій місцевості.

DPICM розкривається на десятки менших зарядів, які можуть залишатися на полі бою протягом багатьох років. Проте використання DPICM обмежено міжнародними угодами, щоб не наражати на небезпеку цивільні об'єкти та мирне населення. Слід зазначити, що росія активно використовує касетну зброю у війні проти України.

Заступниця помічника міністра оборони США, Лаура Купер, пояснила, що причиною,  чому США досі не схвалили передачу касетних боєприпасів Україні, є обмеження з боку конгресу та побоювання стосовно єдності союзників у цьому питанні.

З точки зору ефективності на полі бою, передача касетних боєприпасів була б корисною, зауважила Купер.

Під час холодної війни DPICM були розроблені та використані спеціально для протидії чисельній та матеріальній перевазі Росії. Тепер вони можуть бути використані за призначенням для захисту України - і для захисту Україною Європи, і, зрештою, для національної безпеки США, - вважають законодавці.

Передача касетних боєприпасів Україні: що відомо

У 2008 році 123 країни, включаючи більшість членів НАТО, прийняли Пакт про заборону виробництва, використання і накопичення касетних боєприпасів. Проте США, росія та Україна не долучилися до цього Пакту.

У грудні 2022 року Україна звернулася до США з проханням поставити їй касетні боєприпаси для реактивних систем залпового вогню та артилерійських снарядів. Адміністрація президента Джо Байдена не була готова відповісти на це прохання й перевела його на розгляд.

У лютому 2023 року міністр закордонних справ України, Дмитро Кулеба, закликав західних союзників надати касетні боєприпаси нашій країні.

Пізніше четверо членів американського конгресу від Республіканської партії ще раз закликали президента США відправити касетні боєприпаси в Україну.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що президент США Джо Байден планує знову поспілкуватися з Володимиром Зеленським.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.