Відтепер онлайн: в Україні запрацював Державний реєстр санкцій

Читать на русском

Активність української влади у сфері санкцій доволі висока

Читать на русском
Санкції
Уряд профінансував створення державного реєстру санкцій

Активність української влади у сфері санкцій доволі висока

У п’ятницю, 2 лютого, Державний реєстр санкцій України розпочав роботу. Завдяки ресурсу можна побачити відкритий доступ до інформації про осіб, що перебувають під санкціями. Реєстр вже містить дані про 17 202 субʼєкти, включно як фізичних, так і юридичних осіб.

Про це стало відомо з публічної інформації. Держреєстр санкцій доступний за цим посиланням.

Апарат РНБО відповідає за його ведення. Інформація в реєстрі оновлюється у режимі реального часу і базується на рішеннях Ради національної безпеки України та судових рішеннях щодо санкцій. Всі дані, окрім тих, що обмежені законом, є загальнодоступними. Будь-то може побачити онлайн витяги про підсанкційних осіб.

За інформацією StateWatch, в Україні існують сотні комерційних обʼєктів, що належать російському уряду та державним компаніям, включаючи велику кількість нерухомості та транспортних засобів. Активність української влади у сфері санкцій доволі висока. Вже конфісковано значні грошові активи та нерухомість.

Запуск реєстру став можливим після ухвалення Верховною радою України відповідного закону. Згодом після підписання указу президентом Володимиром Зеленським уряд профінансував створення державного реєстру.

Затримка високопосадовця під санкціями у Лондоні

Поліція Великої Британії затримала у Лондоні Дмитра Овсяннікова - колишнього так званого "губернатора" тимчасової окупаційної влади Севастополя. Він живе тут у власному помешканні. Через кілька тижнів на нього чекає суд. Гауляйтера звинувачують у відмиванні коштів та порушенні санкцій.

Овсянніков постане перед судом 20 лютого. Його звинувачують в обході санкцій та відкритті рахунку в Лондонському банку на загальну суму 65 тисяч фунтів стерлінгів. Крім того, він зберігав 77,5 тисяч фунтів стерлінгів готівки, походження якої не міг пояснити стражам порядку. 

Дмитро Овсянніков працював у 2017-2019 роках на посаді "губернатора" Севастополя.  У 2017 році Євросоюз вніс Овсяннікова до списку санкцій через "дії, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.