Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Спроба перезапустити американську програму виробництва ядерної зброї у відповідь є найбільшим випробуванням з часів Манхеттенського проєкту
У лабораторії Оппенгеймера збільшили виробництво плутонієвих "ям" - ядерних зарядів розміром з грейпфрут, що містяться в кожній ядерній бомбі американського арсеналу. Це може свідчити про настання ери нової гонитви озброєнь.
Про це пише журнал Time.
"На нас може чекати нова гонитва озброєнь, спровокована зростальними амбіціями Китаю та ескалацією воєнних дій з Росією, іншою ядерною наддержавою світу. З моменту вступу на посаду президента Байдена обидві країни використовують свої арсенали для залякування супротивників і примусу сусідів. Термін дії останнього договору про ядерні озброєння, відомого як Новий СНО, закінчується у 2026 році, що викликає побоювання щодо нової ери неконтрольованої експансії. Усі дев'ять ядерних держав намагаються модернізувати свої арсенали і створити нову зброю", - читаємо в матеріалі.
У журналі зазначають, що об’єкт PF-4 перетворюється з експериментальної лабораторії, яка займається переважно дослідженнями, на завод з масового виробництва. У 2018 році Конгрес ухвалив закон, який зобов'язує PF-4 виробляти 30 ям на рік до 2026 року. Вже п’яти мільярдів доларів витрачено на капітальний ремонт тісних, застарілих потужностей.
Адміністрація Байдена вклала в Лос-Аламос 4,6 мільярда доларів лише цього фінансового року. Це на 130% більше, ніж лабораторія отримала всього п'ять років тому. Вантажівки з новими робочими станціями, токарними верстатами і печами вже готові до встановлення. Проводиться набір персоналу по всьому узбережжю. Над виробництвом вже працюють 17 273 осіб.
Спроба перезапустити американську програму виробництва ядерної зброї у відповідь є найбільшим випробуванням з часів Манхеттенського проєкту. Критики ядерного проєкту вказують, що США повторюють помилки холодної війни, вкладаючи мільярди доларів платників податків у зброю, яка, сподіваємось, ніколи не буде використана і не випробовуватиметься вже більше одного покоління.
Екологи стурбовані потенційними екологічними катастрофами. Америка реагує на геополітичні проблеми, не враховуючи наслідки перезапуску власних заводів з виробництва бомб.
Експерти наголошують, що якщо США повернеться до випробувань, тоді це матиме наслідки для усього світу. Адже лише з дев’яти ядерних держав одна Північна Корея проводила випробування в цьому столітті.
Видання підсумовує, що політичне рішення запускає непередбачувану ланцюгову реакцію. Це може поставити існування людства під загрозу. Нова ядерна ера не може бути, поки не засвоєно помилок минулого.
Раніше Інформатор писав, що розвідувальне управління Міністерства оборони США не має підстав сумніватися у заяві російського диктатора путіна, яка прозвучала ще у червні, про переміщення першої партії тактичної ядерної зброї до Білорусі. При цьому американці не стали розкривати подробиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.