Справа проти Трампа: суд Джорджії залишив у силі звинувачення у втручанні у вибори

Читать на русском

Проти колишнього президента США висунуто звинувачення щодо 11 пунктів

Читать на русском
Дональд Трамп і суд
Суд Джорджії залишив у силі звинувачення щодо Трампа за втручання у вибори

Проти колишнього президента США висунуто звинувачення щодо 11 пунктів

Суд штату Джорджія залишив у силі висунуті проти експрезидента США Дональда Трампа звинувачення у втручанні у президентські вибори 2020 року. Суд відкинув доказ про те, що дії колишнього американського лідера були захищені першою поправкою до американської конституції, яка гарантує свободу слова.

Як пише Reuters, суддя Скотт Макафі вважає, що поведінка Трампа не підпадає під поняття політичної мови. Суд вважає, що дії вчинені цілком свідомо й з злочинним наміром.

"Суд вважає, що висловлювання та промови відповідачів були зроблені з метою здійснення злочинної діяльності і являють собою зроблені усвідомлено та навмисне хибні заяви", - йдеться у витязі з ухвали суду.

Проти колишнього президента висунуто звинувачення за 11 пунктами. Зокрема й у підробці та спробі схилити посадову особу до порушення присяги, а також у порушенні закону про злочинні організації (RICO Act), призначеного для боротьби з організованими злочинними угрупованнями.

Звинувачення припускає, що Трамп у складі злочинної групи докладав зусиль для перегляду підсумків президентських виборів у 2020 році. Ця група, як вважає звинувачення, діяла у Джорджії, а також в інших штатах - Аризоні, Мічигані, Нью-Мексико, Вісконсіні та у столичному окрузі Колумбія. Усього звинувачення висунуто проти 19 осіб за 41 пунктом. Розгляд справи по суті в суді Джорджії щодо Трампа було призначено на жовтень 2023 року, але потім було відкладено на невизначений термін.

Справа про втручання у вибори

Колишньому президенту США Дональду Трампу було висунуті нові звинувачення у федеральній справі, пов'язаній з його спробами підірвати результати президентських виборів 2020 року. Ці звинувачення є другим федеральним обвинувальним актом, який висунуто Трампу.

45-сторінковий обвинувальний акт, виданий 1 серпня 2023 року, стверджує, що 77-річний Трамп брав участь у змові з метою:

  • Обману Сполучених Штатів: поширення дезінформації про фальсифікації виборів.
  • Загрози правам інших: тиск на державних чиновників та виборчих працівників.
  • Перешкоджання офіційному розгляду в Конгресі: спроба скасувати результати виборів.

Звинувачення також стосуються подій 6 січня 2021 року, коли прихильники Трампа штурмували Капітолій США. Трампу інкриміновано 13 злочинів, включаючи порушення закону Джорджії про рекетирські та корумповані організації (RICO).

Ці звинувачення є найсерйознішими з тих, що коли-небудь висувалися проти колишнього президента США. Справа може мати значний вплив на політичне майбутнє Трампа та його прихильників. Вирок у цій справі може стати прецедентом для майбутніх розслідувань подібних злочинів.

Окремо Трампу висунуті звинувачення у втручанні у вибори в Джорджії 2020 року. Ці звинувачення ґрунтуються на телефонному дзвінку Трампа державному секретарю Джорджії, де він просив "знайти" голоси, необхідні для перемоги. Обвинувальний акт у цій справі налічує 97 сторінок та звинувачує Трампа та 18 інших осіб у змові з метою участі у "злочинній організації".

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Трамп заплатив 175 млн доларів застави у справі про шахрайство, щоб уникнути конфіскації майна

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.