У прикордонних населених пунктах оголосили повітряну тривогу
У ніч проти 10 лютого, у Румунії відреагували на російські дрони-камікадзе, які атакували об'єкти в Одеській області. У прикордонних населених пунктах оголосили попередження для населення. Також підіймались у повітря винищувачі F-16.
Про це повідомило Міністерство національної оборони Румунії. Генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій оголосила повітряну тривогу в повітах Тулча і Галац, які межують з Одеською областю.
Зазначається, що жителі повітів отримали сповіщення RO-Alert. Воно тривало з 01:00 по 03:00 ночі. Тривогу повторювали вдруге о 05:00 і вона тривала до 06:20.
Для додаткових заходів безпеки були залучені літаки F-16 ВПС Туреччини з 86-ї авіабази у Фетештах. Їх підняли для "виконання розвідувальних завдань у національному повітряному просторі у поточній ситуації".
У Міноборони Румунії відзначили, що не фіксували порушень повітряного простору країни. Проте, відомство направило сили для додаткової перевірки місцевості в районі Тулчі.
"Міністерство національної оборони рішуче засуджує атаки, здійснені Російською Федерацією на об'єкти та елементи цивільної інфраструктури в українських дунайських портах. Ці атаки є невиправданими і серйозно суперечать нормам міжнародного гуманітарного права", – йдеться у дописі відомства.
4 вересня 2023 року, під час нічної російської атаки "шахедами" на Одещину, частина з них упала та вибухнули на території Румунії. Таку інформацію поширив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко з посиланням на українських прикордонників.
30 вересня 2023 року, міністерство оборони Румунії заявило, що російські дрони-камікадзе, ймовірно, порушили повітряний простір країни під час атаки проти України. Російські безпілотники виявили у небі поблизу Румунії, коли вони групами прямували в бік території України. Через цю атаку у прикордонних районах, які межують з Україною оголосили режим повітряної небезпеки. Радарна система спостереження румунської армії вказала на можливе несанкціоноване проникнення російських дронів в повітряний простір Румунії.
Нагадаємо: чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.