"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Залишилося укласти близько 121 км трубопроводу
Станом на 31 березня будівництво російсько-німецького газопроводу "Північний потік-2" триває. Його добудували на 95%.
Про це повідомили в компанії-операторі проекту Nord Stream 2 AG, передає Інформатор з посиланням на російське видання ТАСС .
Трубоукладач "Академік Черський" прибув до місця проведення будівництва "Північного потоку-2" у водах Данії. Над укладанням труб продовжує працювати компанія "Фортуна".
"На 31 березня укладено 2339 км (з 2460 км) або 95% газогону "Північний потік - 2". Залишилося укласти близько 121 км (5%) від загальної протяжності газогону", - повідомили в компанії.
Відзначимо, проти будівництва газогону виступають Сполучені Штати, Україна і ряд європейських країн. Газогін повинен з'єднати Німеччину і РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. У той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від Росії, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову.
Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газогін через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу в великих обсягах через українську газотранспортну систему.
Нагадаємо, США розглядають можливість нових санкцій через будівництво «Північного потоку-2».
Також Інформатор повідомляв, що вже 18 компаній вийшли з проекту «Північний потік-2» через загрозу потрапити під санкції США .