Росія наполягає на послабленні санкцій у сфері авіації: окрім доступу до заблокованих комплектуючих, Москва прагне, щоб Airbus та Boeing визнали ремонти літаків без участі виробників
Москва висунула нові умови щодо пом'якшення санкцій США: Кремль прагне отримати доступ до заблокованих запасних частин для авіалайнерів на суму $500 мільйонів. В РФ прагнуть домогтися визнання ремонту літаків Airbus та Boeing без залучення виробників. Про це заявив глава Мінпромторгу РФ Антон Аліханов, його цитують росЗМІ.
За словами Аліханова, Вашингтон утримує авіаційні комплектуючі, придбані Росією, що значно ускладнює технічне обслуговування флоту. Окрім цього, Москва наполягає на тому, щоб провідні світові авіавиробники визнали ремонт російських компаній, здійснений без офіційної сертифікації. Вирішення цих питань російська сторона планує обговорити під час переговорів у Саудівській Аравії, де можливе послаблення американських обмежень.
Російські експерти зазначають, що першочерговою проблемою для галузі є критичні авіонічні системи, які можуть обслуговувати лише виробники. Зокрема, йдеться про систему попередження зіткнень у повітрі (TCAS), а також витратні матеріали – гальмівні диски, шини та комплектуючі для двигунів.
Після початку повномасштабної війни Росії проти України Захід запровадив жорсткі санкції щодо авіаційного сектору РФ. США та ЄС закрили свій повітряний простір для російських літаків, заборонили постачання запчастин і технічну підтримку з боку Airbus і Boeing. Відтак, російські перевізники змушені проводити обслуговування літаків самостійно, часто вдаючись до "канібалізації" - розбирання деяких бортів для підтримки інших у робочому стані. Враховуючи, що близько 90% пасажирських перевезень у РФ здійснюється на іноземних літаках, ситуація загострюється.
За даними Росавіації, лише у 2024 році російський цивільний флот скоротився на 58 літаків, а до 2030 року через санкції може зменшитися ще на 200 одиниць. Глава "Ростеху" Сергій Чемезов попереджав, що санкційний тиск змусить країну шукати альтернативи.
Президент США не заперечив, що може зняти санкції з Росії, наголосивши, що його команда працюватиме над досягненням угоди щодо припинення війни. При цьому наприкінці лютого Дональд Трамп ухвалив рішення про продовження санкцій, накладених на Росію через її агресію проти України у 2014 році. Санкційні обмеження США продовжені ще на рік.
Також ми писали, що міністри закордонних справ країн ЄС 24 лютого, як і очікувалося, схвалили 16-й пакет санкцій проти Росії. Обмеження наклали, зокрема, на банки та фінансовий сектор РФ, тіньовий флот, алюміній, видобуток нафти та газу, торгівлю, будівельну сферу. Також в Європі заборонили російські провладні ЗМІ. В ЄС наголосили, що не збираються змінювати санкційний режим проти Росії або дозволяти підключення її банків до SWIFT. Можливі зміни залежать від припинення агресії і виведення всіх російських військ з української території.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.