Таким чином відбувається негласна мобілізація рятувальників, стверджує нардеп Олексій Гончаренко
В Україні діє "схема" по фактично примусовій мобілізації співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Рятувальників змушують писати заяви щодо переводу до Нацполіції, де їх потім відправляють до бойових частин служити на фронт. Це все робиться начебто на добровільних основах.
Тим, хто відмовляється, пропонують звільнятися. Про це написав нардеп від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко у Telegram.
За словами депутата, схема діє наступним чином. МВС, структурним підрозділом якого є ДСНС, веде "приховану мобілізацію" серед пожежників та рятувальників. Однак робиться це таким чином, аби уникнути розголосу та громадського осуду.
"Працівників ДСНС примусово змушують писати рапорти або на перевод до НПУ (Нацполіції - ред.), або на звільнення. Тим самим на офіційному задокументованому рівні має скластися враження, що рятувальники за власною ініціативою звільняються з ДСНС і переходять до НПУ, і їх ніхто не мобілізує, це їхнє добровільне бажання. Керівники просто знімають з себе відповідальність, наголошуючи на тому, що "це не ми, вони самі, ніхто їх не мобілізує, вони за власною ініціативою йдуть до бойових підрозділів", - сказано в дописі депутата.
По факту ж, складаються спеціальні списки на переведення до поліції. При цьому рятувальники нерідко навіть не дають на це згоди: їх просто ставлять перед фактом.
"Жодних умов переводу, служби, розірвання контрактів і подальших наслідків ніхто не оголошує. На місцях просто виконується вказівка зверху виконати план набору, бо кожен керівник тримається за свою посаду і за рахунок підлеглих намагається прикрити свій зад, їм байдуже, що розвалиться система, головне, залишитись у годівниці. У нас, як завжди, особовий склад то не люди, а цифри, люди - то тільки керівники", - резюмується в пості Гончаренка.
Нагадаємо, останнім часом мережею ширяться чутки про те, що службовців ДСНС масово забирають на війну. Нібито їм зняли броні і тепер їх можуть забирати так само, як і інших громадян. На сайті Кабміну навіть опублікували відповідну петицію з вимогою повернути броні для рятувальників. Станом на вечір 2 червня її вже підписали майже 30 тисяч осіб з 25 000 необхідних.
При цьому варто розуміти, що саме ДСНС є критичною важливою службою для держави. Рятувальники та пожежники першими приїздять на ліквідацію наслідків обстрілів, вони гасять пожежі, розбирають завали та витягають з-під завалів людей. Окрім цього, ДСНС допомагають з евакуацією у фронтових регіонах та роблять ще безліч важливих речей.
Раніше "Інформатор" вже писав про плани мобілізувати як мінімум частину співробітників з числа службовців ДСНС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.