Представник ЗСУ заявив, що не всі військовослужбовці, які отримали повістку, підуть у бойові підрозділи
Одним з найпопулярніших шляхів втечі ухилянтів за кордон є переправа через Тису. Проте голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко впевнений, що шанс втопитись у річці вищий, ніж гинути на фронті. Підтвердженням тому є статистика, у якій говориться, що лише за місяць з прикордонної Тиси витягли десять тіл тих, хто намагався незаконно покинути країну.
Відповідну заяву зробив Тимочко в ефірі каналу "Ми-Україна" у суботу, 1 червня. За його словами, лише 30% від загальної кількості Сил оборони реально воює на фронті. Бо у війську дуже багато різних посад і щоб їх закрити, теж потрібні кадри. Тому повістка не є перепусткою у бойову частину. Бо розподіл може буди й геть в інший підрозділ.
"Вони мають більше шансів загинути під час спроб незаконного перетину кордону, аніж потрапити на війну і загинути на фронті. Бо насправді на війні воює, у кращому випадку, тільки третина із загального складу армії, адже величезна кількість посад зобов'язує забезпечувати і підтримувати ті бойові підрозділи, які перебувають безпосередньо на лінії зіткнення",
– сказав Тимочко.
Він наголосив, що це мають озвучувати військовозобов'язаним під час мобілізації, щоб уникнути ситуацій з втечами. Бо це не тільки про порушення закону, а ще й про збагачення "нечесних на руку громадян".
Поняття ухилянт міцно увійшло в наше життя. Так називають українців, які не хочуть захищати нашу країну від загарбників та шукають варіанти, як уникнути мобілізації та виїхати за кордон. Вони готові навіть наражати себе на небезпеку, аби тільки не стати до лав ЗСУ.
Ухилянти йдуть у гори та погоджуються пробиратись лісами, при цьому не знаючи місцевості, стрибають у Тису, озброївшись надувними матрацами та іграшками, та ще багато інших варіантів. Більшість втікачів ловлять прикордонники, але деяким українцям не вдається вибратись живими з таких пригод. З початку року тільки з Тиси виловили понад 30 тіл ухилянтів. Більшість з них не мають документів, що ускладнює ідентифікацію.
Наймасовіша спроба перетину кордону сталась у лютому. Тоді 38 ухилянтів з 11 областей країни на двох мікроавтобусах намагалась перетнути кордон. Вони практично дістались кордону, але на фінальному етапі зустріли прикордонників.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.