У Раді розглянуть збільшення терміну оновлення даних в ТЦК у 2,5 рази - нардеп

Читать на русском

Зазначається, що система ТЦК не справляється з навантаженням через велику кількість бажаючих оновити дані

Читать на русском
Оновлення даних в ТЦК
У ВР пропонують збільшити термін оновлення військово-облікових даних. Колаж: Інформатор

Зазначається, що система ТЦК не справляється з навантаженням через велику кількість бажаючих оновити дані

В Україні можуть збільшити термін оновлення військово-облікових даних з 60 до 150 днів, тобто у 2,5 рази. Відповідний законопроєкт мають зареєструвати у Верховній Раді найближчим часом. Наразі ж система ТЦК не справляється із навантаженнями.

Про це заявив народний депутат від “Євросолідарності” Володимир Ар’єв в ефірі телеканалу “Еспресо”. За його словами, усі військовозобов'язані не встигнуть оновити дані в термін 60 днів.

“Зараз система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані. Оскільки, після оновлення даних в застосунку "Резерв+" і інформації про розшук, все одно потрібно йти до ТЦК. Це свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й у стислі терміни. Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми”, – зазначив він.

За його словами, на наступне засідання парламентського Комітету з питань цифрової трансформації викликали заступницю міністра оборони, а також поставили низку питань до уряду. Зокрема, про те, звідки були виділені кошти на створення застосунку Резерв+ та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення.

“Громадяни просто не зможуть фізично оновити дані за 60 днів. І вони можуть отримати великі штрафи. Саме тому, ми з колегами сьогодні реєструємо законопроєкт про збільшення терміну для оновлення даних військовозобовʼязаних з 60 до 150 днів. Ми будемо вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК й питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було б вирішити онлайн”, – додав Ар’єв.

Оновлення даних в Україні

Усі військовозобов'язані громадяни України мають до 17 липня включно оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити, особисто відвідавши ТЦК та СП, Центр рекрутингу, через систему Резерв+, або ЦНАП. 

Для того, щоб оновити дані у ЦНАП слід взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код, мати з собою телефон, бо підтвердження процедури оновлення даних потребуватиме підтвердження через смс на телефон. У ЦНАПі можна оновити актуальну адресу проживання, номер телефону та електронну пошту.

Оновити дані можна і через мобільний застосунок Резерв+. Спершу його слід завантажити на телефон, пройти верифікацію одним із запропонованих способів, та актуалізувати свої дані. Це спосіб оновлення даних наразі найпопулярніший серед українців. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.