Нардепи пропонують визначити політичний режим російської федерації як рашизм та засудити його ідеологічні засади як людоненависницькі
У Верховну Раду внесли проєкт постанови про заяву парламенту "Про визначення існуючого в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницьких".
На сайті парламенту з'явився текст проекту ухвали. Народні депутати пропонують офіційно назвати російський режим фашизмом, оскільки в РФ сформувалася неоімперська, тоталітарна диктатура, яка наслідує найгірші практики минулого і втілює ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму). Варто зазначити, що більшість авторів проекту - слуги народу, тобто у нього високі шанси бути прийнятим.
Однією з найвиразніших ознак режиму є домінування так званих державних інтересів над індивідуальними правами та свободами громадян. Це підтверджує той факт, що Росія припинила дію Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у країні.
Ще одна базова ознака режиму диктатора Володимира Путіна - це так званий російський націоналізм. Він проявляється через самозвеличення країни-агресора за рахунок насильницького придушення, заперечення права на самовизначення або взагалі права на існування інших народів. Такий націоналізм росіян є основою концепції "Русского мира". Ініціатори документу наголошують, що його затвердження дозволить визначити форми агресії та спонукатиме інші держави виступити проти політики Росії.
"Заява покликана спонукати засудження чинного політичного режиму Російської Федерації міжнародним співтовариством", - йдеться у проекті постанови.
Рашизм - це поєднання слів Росія та фашизм, тобто російський фашизм. А в одному зі своїх звернень президент України Володимир Зеленський зазначив, що "те, що робить Росія, це не просто нацизм, а рашизм, це нове поняття буде в підручниках з історії".
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про перейменування російської федерації на Московію. Він зазначив, що це питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту та міжнародно-правових наслідків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.