У Раді створили ТСК щодо будівництва фортифікацій

Дехто з нардепів вважає, що ТСК створюють на тлі скандалів довкола укріплень на Харківщині, де ворог просувається вже протягом двох тижнів

Укріплення, Харківщина, Рада
Також комісія розгляне питання дронів

У Верховній Раді проголосували за постанову №11282 про створення тимчасової слідчої комісії щодо використання бюджетних коштів на будівництво фортифікацій і виготовлення дронів. Нардеп Ярослав Юрчишин вважає, що створення ТСК повʼязано з наступом РФ на Харківщині. Однак його колега Віталій Безгін вважає, що основна мета - зняття політичної напруги та спекуляцій на темі дронів і фортифікацій.

У постанові пропонують створити ТСК, куди увійдуть 15 народних депутатів. Головою комісії автори ініціативи хочуть обрати парламентаря Миколу Задорожнього, а його заступником - Михайла Цимбалюка. Про це повідомляє Liga.net.

У пояснювальній записці йдеться про те, що "швидке забезпечення бригад фортифікаційними спорудами й інженерними загородженнями є надзвичайно важливим і актуальним", оскільки "життя солдата є найвищою цінністю для української держави". Водночас метою створення ТСК нардепи називають:

  • облаштування фортифікацій на лінії зіткнення та цільове використання коштів, виділених на їх будівництво;
  • вивчення потреб у дронах і формування держзамовлення на їх виробництво та закупівлю, а також аналіз постачання безпілотників до війська.

Нардеп Ярослав Юрчишин заявив, що створення ТСК напряму пов'язано із ситуацією на Харківщині. За його словами, відповідна пропозиція "була раніше", однак "проблеми виявлені там, зокрема розслідування "Межі" (антикорупційний центр. - Ред.) дали додатковий поштовх" цьому процесу.

Водночас "слуга народу" Віталій Безгін вважає, що основна мета створення ТСК полягає у знятті політичної напруги та спекуляцій. За його словами, перебуваючи минулого тижня "і на передку на Запорізькому напрямку, і на фортифікаціях Запорізької та Херсонської областей" він не побачив проблем з третьою лінією оборони, що будують обласні військові адміністрації. Нардеп додав, що "на Запоріжжі все взагалі досконало".

Однак, за словами Безгіна, що стосується першої лінії оборони на Харківщині, там "вкрай складний процес під постійними обстрілами ворога, за який відповідають військові".

"Нашим захисникам, для розуміння, треба спочатку кілька кілометрів під постійними обстрілами доставляти матеріали, а потім будувати. Це пекельна робота. Тому тут треба утриматись від політичних ігор на темі", - заявив Безгін.

Скандал довкола укріплень на Харківщині

У звʼязку з просуванням ворога у Харківській області, яке триває майже два тижні, виникло питання, а чи були підготовлені укріплення на прикордонні. Командир підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Денис Ярославський написав пост, де розповів про те, що за весь цей час на Харківщині мали б збудувати бетонні укріплення в мінус три поверхи. Однак, як наполягає боєць, не було навіть мінних полів на першій лінії, через що росіяни зайшли в область легше, ніж мало б бути.

У свою чергу український OSINT-проєкт DeepState опублікував докази поганої підготовки укріплень. Зокрема на фото, яке показав проєкт, зображені неготові оборонні рубежі біля населеного пункту Липці, який знаходиться у 10 км від державного кордону України. Зазначимо, що саме з Липців ворог зможе нищити Харків з артилерії. При цьому DeepState зауважує, що проблема значно серйозніша, оскільки інші позиції на Харківщині взагалі існують хіба що на папері. Їх нібито не будували взагалі.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО запевняють, що інформація про відсутність укріплень на Харківщині це російська ІПСО. Наявність знімків, які це заперечують, там не коментують. Водночас голова Антикорупційного центру "Межа" Мартина Богуславець вважає, що через фірми з ознаками фіктивності на будівництві укріплень могли вкрасти сотні мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube