У посольстві США в Києві відбуваються дивні речі, але інші посольства ще працюють як завжди

Припинення роботи диппредставництв у Києві вважається ознакою можливої ескалації: наразі перебої помітні лише у американському посольстві

Посольство США
Посольство США в Україні працює дивно

Посольства західних країн у Києві станом на 4 березня 2025 року працюють у штатному режимі та не повідомляють про можливі зміни. Винятком є посольство США, діяльність якого викликає певні сумніви. Зокрема, офіційний сайт посольства не оновлюється з грудня 2024 року, а спроби зв'язатися за вказаними на ньому телефонами виявилися невдалими.

Сайт посольства США не оновлюється фактично з грудня минулого року (якщо не рахувати декількох новин - ред.). Вказані на сайті телефони для довідкової інформації більше не обслуговуються. Виглядає все так, нібито американське посольство тихо пішло. 

З телефонами американського консульства взагалі дивна річ. Коли журналісти Інформатора намагалися зателефонувати за відомими номерами, ніхто не відповів. Але потім нам перетелефонували й повідомили, що це курси крою та шиття. Людина на іншому кінці проводу запевнила, що ніяк не пов’язана з посольством.

Водночас один із номерів посольства працює, але лише в автоматичному режимі – 044 521 50 00. Це притому, що посольство, за офіційною інформацією, працює у звичайному графіку: з 8:30 до 17:30 у будні. 

Напруга в українському суспільстві зросла 4 березня після новин про зупинку постачання військової допомоги США. Українці стали шукати ознаки можливого загострення. Однією з таких вони вважають той факт, що агентство Reuters відновило стрім із Майдану, як це було напередодні 24 лютого 2022 року. Трансляція то зникає, то знову з’являється, що вже викликало хвилю обговорень у соцмережах.

Втім, українські експерти неодноразово наголошували, що справжнім маркером значного загострення стане припинення роботи західних посольств, як це відбувалося перед початком повномасштабної війни. Станом на 4 березня всі західні посольства працюють у штатному режимі, і зазвичай вони попереджають про зміни заздалегідь. Наразі подібних повідомлень немає.

Виняток, як бачимо, є посольство США. Нагадаємо, 20 листопада 2024 року посольство США в Києві призупинило роботу через повідомлення про можливу загрозу масштабного обстрілу з боку Росії. Ця інформація частково справдилася. Нагадаємо, Путін влучив Орєшніком - але не по Києву, а по Дніпру. І не 20 листопада, а 21. 

Причиною перебоїв у роботі посольства США можуть бути Трамп та Маск

Найімовірінше перебої у роботі посольства США не повʼязані із загрозою. Легко припустити, що після перемоги Трампа та нових призначень у Держдепі, склад посольства змінюється. Через те не працюють деякі опції. 

Нагадаємо, що послом США в Україні була Бріджіт Брінк. Вона була призначена президентом Байденом на цю посаду 25 квітня 2022 року, одноголосно ухвалена Сенатом США 18 травня 2022 року та прибула до Києва 29 травня 2022 року.

20 листопада 2024 року разом із посольством США аналогічні рішення про припинення роботи прийняли ще мінімум три посольства - Італії, Іспанії та Греції. Згодом в ГУР МО Украіни наголосили, що "лякалки" про обстріл росіянами у визначений час - це ІПСО ворога. Розвідники підкреслили, що соціальні мережі 20 листопада заполонили фейкові повідомлення про можливий масований ракетний обстріл. 

Проте росіяни вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету 21 листопада, її випустили по Дніпру. Інформатор писав всі подробиці атаки. Стало відомо, що в Україні нема потужностей, щоб збивати таку зброю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube