У Польщі змінилося ставлення до працівників з України: дослідження

Читать на русском

Понад 42% польських роботодаців відмітили, що українці можуть швидко адаптуватися до нових умов у компанії

Читать на русском
Польща, біженці
78% польських роботодавців позитивно або нейтрально ставляться до працівників із України

Понад 42% польських роботодаців відмітили, що українці можуть швидко адаптуватися до нових умов у компанії

Більшість роботодавців у Польщі цінують українських працівників за швидку адаптацію та працьовитість. Натомість самі поляки стали гірше ставитися до працівників з України. Про це 15 квітня пише Главком, посилаючись на польське видання pap.pl.

Дослідження «Барометр ринку праці Польщі» від компанії Personnel Service виявило, що 78% польських роботодавців позитивно або нейтрально ставляться до працівників із України.

Зокрема, опитані працедавці вказали на позитивні якості українських співробітників:

  • українці можуть швидко адаптуватися до нових умов у компанії – 42% респондентів;
  • українці працьовиті – 34% працедавців;
  • українці вміють швидко вивчати польську мову – 30% опитаних.

Кожен четвертий підприємець цінує працівників з України за їхній досвід, а кожен п’ятий – за скромність, створення позитивної атмосфери та лояльність. Також 14% цінують знання українців.

"Але 17% роботодавців не цінують українців ні за що – торік таку відповідь давали лише 5% респондентів. Однак широка громадськість ставиться до працівників з України дещо інакше", - відзначають експерти компанії.

Позитивне ставлення висловили чверть опитаних, торік таких відповідей було на 10% більше. Негативне ставлення зросло з 14% до 18%.
Крім того, 41% поляків вважають, що зростання заробітної плати сповільнюється через українців, які згодні працювати за нижчу оплату.
Конкуренцію на ринку праці з боку працівників зі сходу бачить кожен п'ятий (21%) респондент.

Погіршення ставлення до українців у суспільстві є викликом для відділів кадрів в організаціях, які працюють або планують працевлаштовувати іноземців.

«Згідно з нашим дослідженням, це стосується аж 43% компаній у Польщі. Необхідно зосередитися на навчанні та інтеграції співробітників», – зазначив представник компанії Кшиштоф Інглот.

Аналіз результатів за галузями показує, що компанії в ІТ-секторі найбільш позитивно ставляться до українців: 56% респондентів висловили цілком позитивну або позитивну думку. У промисловості цей показник виявився на 6% нижчим.

Польща переглядає допомогу українським біженцям

На сайті уряду Польщі опубліковано проект закону про зміни до «Спецзакону про допомогу громадянам України у звʼязку з війною у цій країні».

Зміни в системі фінансового забезпечення з 1 липня 2024 року:

  • скасування грошової допомоги, пов'язаної з компенсацією витрат на перебування та харчування біженців, які несуть власники приватних помешкань (так звана допомога у розмірі 40 злотих);
  • скасування одноразової грошової допомоги для громадян України у розмірі 300 злотих на прожиття;
  • скасування підтримки у вигляді фінансування фотографування для видачі UKR PESEL;
  • фінансова підтримка у вигляді проживання та харчування для біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, можлива лише на підставі договору, підписаного з місцевим компетентним воєводою або органом місцевого самоврядування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.