У Польщі "загубили" трьох засуджених у справі про шпигунство на користь РФ

Читать на русском

Учасників шпигунської мережі засудили до позбавлення волі, але вони досі не відбувають покарання

Читать на русском
Поліція Польщі
Шпигували на користь РФ

Учасників шпигунської мережі засудили до позбавлення волі, але вони досі не відбувають покарання

Троє з шістнадцяти засуджених у Польщі у справі про шпигунство на користь Росії змогли уникнути покарання. Двоє українців та одна білоруска, яких засудили до позбавлення волі, проігнорували приписи й зникли у невідомому напрямку. А все тому, що на момент оголошення вироку не були під арештом.

Про це повідомило польське видання Rzeczpospolita. Зазначається, що учасники шпигунської мережі збирали дані про переміщення вантажів залізницею, роботу аеропортів й мали влаштувати диверсії. Їх викрили й притягли до відповідальності, оголосивши відповідні вироки. Але до в'язниці потрапили не всі. 

"Це була найбільша колись ліквідована шпигунська мережа у Польщі та великий успіх Агентства внутрішньої безпеки. Усі вони – 13 українців, двоє білорусів та один росіянин – визнали себе винними та добровільно підкорилися покаранню", – йдеться у повідомленні.

Проте троє фігурантів, яким були призначені найменші терміни, зникли із "радарів" польських служб. Це 44-річний українець Ярослав Б., якого було засуджено до 1,1 року в’язниці, 16-річний Артур М., що мав відбувати покарання у виховній колонії, та 20-річна білоруска Марія М. Тюремні органи та спецслужби не знають, де вони знаходяться.

Відомо, що з трьох фігурантів, чиє місцезнаходження наразі невідоме, найбільшу роль відігравав Артур М. Він купував камери та наймав людей, які монтували обладнання для стеження. Але через юний вік його засудили тільки до відправки до виховного центру. 

Справа про російських шпигунів

Всього по справі про шпигунство на користь Росії проходили 16 осіб: 13 українців, двоє росіян та одна білоруска. Перших підозрюваних затримали ще у березні 2023 року, а згодом встановили особи й решти. Це сталось після того, як на залізничних вузлах виявили приховані камери, які реєстрували рух потягів та передавали дані до інтернету.

Їх цікавили потяги, які перевозили до України гуманітарні та військові вантажі. Тож у листопаді групі шпигунів винесли вироки. У документах йдеться, що більшість з засуджених були завербовані ще в Україні й прибули до Польщі як біженці. 

Російські шпигуни в Європі

Такі випадки непоодинокі. Росіяни запустили шпигунів повсюди. Проте спецслужби європейських країн вже почали їх вираховувати. Наприклад, співробітники Служби держбезпеки Латвії виявили та заарештували громадянина РФ, який стежив за військовими об'єктами та передавав секретну інформацію ФСБ. Це сталось ще 18 грудня 2023 року, але розголосу інцидент набув тільки у січні 2024 року. Розпочато кримінальний процес.

У Німеччині спіймали співробітника Федеральної розвідувальної служби, який виявився шпигуном російської ФСБ. Він мав не просто збирати дані про Німеччину та її стосунки з Україною, але й шукати, куди направили HIMARS, що поставили ЗСУ. Ці дані він збирався надати російським спецслужбам для нанесення ударів.

Але найбільша кількість російських агентів перебуває у Швейцарії. За підрахунками у цій країні їх п'ята частина, які діють на континенті. Швейцарська влада вважає, що шпигунська мережа перебуває під дипломатичним імунітетом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.