У Польщі виріс показник захворювання на ВІЛ: росія звинувачує в цьому біженців з України

Читать на русском

Що насправді відбувається в сусідів

Читать на русском
У Польщі виріс показник захворювання на ВІЛ: росія звинувачує в цьому біженців з України
рф звинувачує українських біженців у рості захворюваності на ВІЛ у Польщі

Що насправді відбувається в сусідів

Пропаганда рф останнім часом активно розповсюджує заяви про те, наче у Польщі через українських біженців значно зріс показник захворюваності на ВІЛ. Подається це, звичайно, наче наші люди розповсюджують хворобу. В реальності біженці дійсно вплинули на показник в країні, але лише тому, що їх додали до загального реєстру. 

Про це розповіли в Центрі стратегічних комунікацій. Рашисти намагаються навмисно створити негативну думку про українців, які через агрсію рф покинули свою країну. Один з нових ворожих фейків – біженці розповсюджують ВІЛ у Польщі. 

Питанням зайнявся фактчекінговий проєкт StopFake, який вивчив усю наявну інформацію та розібрався у ній. Реальність така, що в Польщі дійсно збільшився показник зафіксованих випадків захворювання, проте причини далекі від тих, що називає рф. Правда в наступному: 

  • До цього через пандемію COVID-19 тестування на ВІЛ проводилося обмежено. Таким чином, значно впав рівень виявлення хвороби. Через це чимало людей тільки зараз змогли отримати діагноз, хоч захворіли раніше. 
  • У статистиці дійсно враховують біженці з України, які приїхали та продовжують лікування, що розпочали вдома. Їх записують, як нових пацієнтів, що підвищує показники виявлення. Проте, мова зовсім не йде, що в самій країні збільшилася кількість хворих через них.

«До нас для продовження лікування приїжджає багато українців. Ми повідомляємо про них до департаменту охорони здоров'я як про нових пацієнтів, тому вони включаються до статистики нових випадків», – заявила доктор Алдона Ковальчук-Кіт з відділення інфекційних хвороб та гепатології Університетської клінічної лікарні в Білостоку.

У підсумку, заяви рф – лише черговий фейк, якими росія постійно розкидується. Українські біженці вимушено перебувають на території інших країн через російську агресію, а окупанти намагаються ще й очернити їх ім’я, коли вже руйнують їхні домівки. 

Біженці з України в Польщі

За даними Прикордонної служби Польщі, станом на кінець листопада кількість людей, які перетнули кордон України з Польщею перевищила 8 млн людей. Проте, понад 77% з нех перетнули кордон і в зворотньому напрямку за цей час. Наші сусіди продовжують надавати українцям прихисток та умови для проживання, аби вони могли згодом повернутися до вільної та мирної України. 

30 листопада у Польщі повідомили, що біженцям, які проживають в колективних житлових центрах, мають сплачувати частину вартості розміщення та харчування. Це стосується тих, хто мешкатиме понад 120 днів у зазначених центрах. Їм доведеться платити 50% від вартості (але не більше 40 злотих на день). Якщо знаходитися там понад 180 днів, то доведеться оплачувати вже 75% від вартості (не більше 60 злотих на день).

Нагадаємо, що російська ІПСО залякує українців анонсами ударів по Україні заявами про «вирішальну ракетну атаку».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.