У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Багато обмінних пунктів і банків досі неохоче приймають гривню
Українці у Польщі зможуть обмінювати гривневі банкноти на польські злоті із середини наступного тижня у рамках програми за участю центрального банку. Українські біженці зіштовхнулися із труднощами під час обміну грошей.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Reuters.
Так, багато обмінних пунктів і банків досі неохоче приймають гривню з огляду на надлишок валюти через велику кількість біженців і побоювання з приводу її зниження в ціні.
Національний банк Польщі (НБП) заявив, що співпрацює з найбільшим кредитором країни, щоб дозволити майже 2 мільйонам біженців конвертувати гривні.
"У зв'язку зі значним припливом біженців від війни з території України, які надходять до Республіки Польща з гривнями у формі готівки, Національний банк Польщі проводить інтенсивну підготовку з конвертації гривні в злоті", - йдеться у повідомленні НБП.
Купюри номіналом 100, 200, 500 та 1000 гривень обмінюватимуться на загальну суму 10 000 гривень на особу.
Багато біженців з труднощами купують навіть предмети першої необхідності, тому що їх заощадження в гривні не конвертуються в більшій частині Європи. Це означає, що вони не мають можливості обміняти їх за розумним курсом.
Наразі Європейський центральний банк працює над створенням фінансового механізму, який дозволить мільйонам українських біженців конвертувати свої заощадження у тверду валюту.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії з України до Польщі виїхали вже 2 млн українських біженців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.