Через бойові дії є знеструмлення у Вінницькій, Донецькій, Івано-Франківській, Сумській, Харківській областях
Внаслідок атаки окупантів пошкоджені підстанції та об’єкти генерації в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях. На Харківщині застосовані аварійні відключення світла. Імпорт та експорт електроенергії здійснюється з 4 країн. Про це 11 квітня повідомили в Укренерго.
З 06:31 на Харківщині введені графіки аварійних відключень світла. В інших регіонах обмеження споживання для побутових споживачів не застосовувались. Але в години добового максимуму споживання з 19:00 до 21:00 диспетчерський центр «Укренерго» закликає обмежити користування потужними енергомісткими приладами. Для промислових споживачів діють ліміти споживання на Криворіжжі.
В ранкові та вечірні години очікується імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 833 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 494 МВт. В денні години максимальної активності електростанцій на ВДЕ здійснюватиметься експорт до Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови. Загальним обсягом 2 812 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 371 МВт.
"На ранок 11 квітня без світла 380 населених пунктів. Через бойові дії є знеструмлення у Вінницькій, Донецькій, Івано-Франківській, Сумській, Харківській областях", - заявили в Укрнерго.
Промислові споживачі мають зосередитись на розвитку внутрішньої генерації у своїх регіонах, можливо власному виробництві. Саме лише збільшення імпорту в умовах, коли ворог системно знищує об’єкти системи передачі електроенергії, не допоможе їм забезпечити собі надійне енергоживлення без обмежень. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
"Зараз питання не у відсутності електроенергії в системі в цілому, а саме в обмеженні живлення енерговузла внаслідок російських атак. Тому імпорт саме в цій ситуації не сильно врятує промислових споживачів, їх врятує якась внутрішня генерація, яка в цьому вузлі, в цьому районі існує. Але, безумовно, в неї треба вкласти кошти, її треба реконструювати. Вона часто і належить самим цим промисловим споживачам", - пояснив Кудрицький.
Він зазначив, що Укренерго бачить запит промисловості на створення нових генерувальних потужностей. І багато різних підприємств розглядають можливість отримання саме власної генерації.
"Ми готові бути модератором процесу до тих меж, до яких це дозволяє законодавство та наші функції оператора енергосистеми. Тільки ми будемо говорити про ті технології, які покривають весь їх графік споживання, а не якісь окремі частини доби. Тобто, якщо це буде сонячна станція, вона має бути з акумулятором, а якщо це якась газова, наприклад, газотурбіна чи газопоршнева станція - чудово", - підкреслив Кудрицький.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.