Шольц начебто переконав Сі Цзіньпіна вплинути на російського диктатора путіна
У Німеччині підкреслили виняткову роль канцлера ФРН Олафа Шольца, який зумів переконати Піднебесну вплинути на наміри російського диктатора владіміра путіна не застосувати ядерну зброю проти України. Шольц, під час одної із поїздок до Китаю у 2022 році, переконав диктатора Сі Цзіньпіня схаменутись і донести путіну про жахливі наслідки ядерної війни. Утім, для США поїздка Шольца могла відігравати певну номінальну роль, суть якої у тому, щоб передати Пекіну повідомлення Вашингтона.
Заява про заслугу Шольца у запобіганні ядерного удару прозвучала від лідера німецької СДПН Рольфа Мютценіха. Політик наголосив, що суспільство має бути вдячним Шольцу за його зусилля.
Зазначається, що Шольц у ході поїздки до Пекіна у 2022 році особисто спілкувався із лідером КНР Сі Цзіньпіном. Німецький канцлер зумів переконати китайського лідера про жахливі наслідки ядерного протистояння і про можливі страшні наслідки ядерного удару рф по Україні. Лідер КНР прислухався до Шольца і, у підсумку, вплинув на російського диктатора владіміра путіна. Таким чином Шольц долучився до безпеки як України, так і всієї Європи.
"Це був дуже важливий сигнал", – сказав Мютценіх.
Водночас за словами оглядача видання Філіпа П'ятова, Вашингтон серйозно розглядав можливість ядерного удару рф по Україні, тому для його запобігання й долучили Китай. Відтак, у візиті Шольца немає особливого досягнення, а є лише номінальна роль, суть якої у тому, щоб передати повідомлення США. У підсумку, Китай закликав не застосовувати ядерну зброю.
"Олаф Шольц, безперечно, сприяв зміні позиції Китаю. Але в жодному разі Шольц не запобіг ядерній війні, оскільки не було жодних ознак того, що ядерний удар неминучий", — заявив BILD військовий експерт Карло Масала.
Наприкінці 2022 року, стурбована ймовірним застосуванням росією ядерної зброї проти України, адміністрація США розпочала розробку плану реагування на такий сценарій. За словами двох високопоставлених джерел в адміністрації, це рішення не ґрунтувалося на одній лише теорії, а на ретельному аналізі ситуації, вивченні контексту та нових, надзвичайно важливих розвідданих.
Один із співрозмовників підкреслив, що отримана інформація не була просто гіпотетичною, а ґрунтувалася на конкретних даних, що значно підвищувало рівень занепокоєння. У США розробили план-реагування на подібний сценарій. За словами джерел, близьких до адміністрації, план передбачав "драматичні" неядерні контрзаходи, спрямовані на підрозділи, відповідальні за ядерний удар по Україні.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Чи можливо, що командири будуть ставитися до військових з судимістю особливо, чи не використовуватимуть їх, мовляв, як "м'ясо" для відправлення на фронт? Це питання, над яким ми поговоримо разом з ветераном легендарної 47-ї бригади, Миколою Мельником.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.