Посольство РФ у Німеччині заборону Z-символіки і георгієвських стрічок вважає дискримінацією, яка суперечить духу історичного примирення між народами у післявоєнний період
У Берліні введено заборону на використання російської та військової символіки на території радянських меморіалів та парків у період з 8 по 9 травня. Також заборонені російські прапори, георгіївські стрічки, уніформи, ордени, військові та маршові пісні, а також символи, що прославляють війну проти України, зокрема літеру "Z". В посольстві РФ вже відреагували на заборону, назвавши рішення берлінської влади "неприйнятним".
У заяві поліції міста йдеться про деякі винятки, встановлені для ветеранів Другої світової війни, дипломатів та інших державних представників. Обмеження також не стосуються мітингів, які відбуваються за межами меморіалів та прилеглих територій (тобто не біля радянських меморіалах у Трептові, Тіргартені та Шенхольцер-Хайді).
Тим не менш, посольство РФ у Берліні висловило своє обурення та заявило про дискримінацію щодо такого рішення. Так, посольство Росії в Берліні закликало столичну владу зняти заборону на розміщення російських прапорів та іншої символіки.
"Ми вважаємо це дискримінацією, що суперечить духу історичного примирення між народами Росії та Німеччини у післявоєнний період. Ми вважаємо рішення берлінської влади неприйнятним", - заявили у посольстві.
RBB24 зазначає, що цього року виповнюється 79 років від дня закінчення Другої світової війни. У Німеччині відповідні заходи проходять 8 травня, тоді як у Росії та низці інших колишніх радянських республіках - лише 9 травня. У публікації сказано, що відповідна заборона запроваджена в Німеччині вже втретє на тлі агресивної війни Росії проти України, яка призвела до конфліктів між різними угрупованнями на пам'ятних заходах у попередні два роки.
На тлі повномасштабноїї війни в Україні минулого року поліція Берліна на 8-9 травня забороняла використовувати на мітингах також і прапори України. Ці заборони вводилися з метою забезпечення "гідного вшанування пам'яті загиблих воїнів тодішньої радянської армії". Крім того, біля меморіалів було заборонено "виголошувати гасла, які у зв'язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті за схвалення, прославлення або героїзацію війни в Україні".
Але адміністративний суд Берліна скасував заборону для українського прапора. Втім, зберіг її для російського та радянського прапорів.
Як відомо, 8 та 9 травня у Німеччині відзначають 79-у річницю закінчення Другої світової війни в Європі. У середу, 8 травня, президент України Володимир Зеленський записав звернення з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом. Він закликав створити антипутінську коаліцію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.