У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Попри те, заборона співати патріотичні пісні та марші залишається. Також не можна носити георгіївську стрічку, крім ветеранів та дипломатів
Після заборони поліцією Берліна 8-9 травня використовувати на мітингах прапори України та рф адміністративний суд Берліна скасував заборону на використання українського прапора біля радянських меморіалів 9 травня, але зберіг її для російського та радянського прапорів.
Про це у своєму Twitter написав німецький адвокат Патрік Хайнеманн.
Вдалося довести незаконність заборони прапорів України з боку поліції Берліна 8 та 9 травня, - йдеться у його повідомленні.
У рішенні суду йдеться про те, що генеральний указ поліції є "очевидно незаконним". "Не було жодних доказів того, що громадська безпека була під загрозою".
Адміністративний суд підтвердив нашу правову думку: заборона українських прапорів, за словами суду, є очевидно незаконною. Будь-хто, хто використовує своє фундаментальне право публічно ідентифікувати себе як українську націю не є загрозою суспільній безпеці, - пояснив Хайнеманн.
Зазначається, що федеральна земля Берлін може оскаржити рішення у вищому адміністративному суді ФРН.
Відразу після заборони українського прапора заступник глави МЗС України Андрій Мельник миитєво відреагував, зазначивши що поліція накладає табу на прапор України у розпал її війни проти росії.
Дипломат прокоментував рішення берлінської поліції знову заборонити український символ 8 і 9 травня і звинуватив її у тому, що "вона збожеволіла". Він також назвав таке рішення ударом нижче пояса для всіх українців.
Поліція Берліна заборонила використовувати прапори росії та України 8 та 9 травня біля трьох меморіалів: у Трептів-парку, Тіргартені та парку Шенхольцер-Хайді.
Крім того, заборонено виконання маршових та військових пісень. Також заборонено заклики, які схвалюють або прославляють війну росії проти України. Заборони не стосуються ветеранів Другої світової війни та дипломатів.
У поліції Берліна пояснили, що такими заходами хотіли гідно вшанувати "пам'ять загиблих воїнів Радянської армії".
Як відомо, 8 та 9 травня у Німеччині відзначають 78-му річницю закінчення Другої світової війни в Європі.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що український нардеп "смачно врізав" росіянину за спробу поцупити прапор України у Туреччині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.