У Нідерландах біженцям з України хочуть дозволити залишитися довше: названо умови

Уряд країни розглядає питання про надання звичайного дозволу на проживання для українців у найближчому майбутньом

Біженці у Нідерландах
Українцям у Нідерландах можуть дозволити залишитися довгостроково. Колаж: Інформатор

У Нідерландах можуть дозволити деяким українським біженцям залишитися на більш довший термін. Але це стосуватиметься не всіх наших співгромадян. Таке рішення розглянуть щодо тих, хто працює в країні, платить податки та “робить максимальний внесок.

Про таку можливість казав міністр Нідерландів у справах притулку Маржолейн Фабер. Це передає видання De Telegraaf.

У листі нижній палаті парламенту Фабер заявив, що настав час придумати "національну альтернативу" для майбутнього українців у Нідерландах. Він зазначив, що біженцям дозволили перебувати на території ЄС щонайменше до березня 2026 року, але немає гарантій, що до того часу війна буде скінчена.

Нині ж уряд країни розглядає питання про надання звичайного дозволу на проживання для українців, які хотіли б залишитися в країні у найближчому майбутньому. Відповідний статус повинен залишатися дійсним "до тих пір, поки вони перебувають тут і роблять внесок і платять якомога більше в наше суспільство і економіку". Більш точні деталі планують розробити у майбутньому.

Фабер навів приклад, що українці в Польщі нині можуть подати заяву на отримання 3-річного дозволу на проживання, а в Австрії, Чехії та Румунії біженці, які працюють повний робочий день, мають можливість оформити довгостроковий дозвіл на проживання. Завдяки новому статусу також Нідерланди можуть запобігти тому, щоб громадяни України після закінчення терміну дозволу одночасно не подали заяви про надання притулку – з цим може не впоратися система.

Крім того, нещодавнє опитування показало, що велика частина українців у Нідерландах поки що не думають про повернення. Три чверті опитаних припускають, що ще залишаться у країні. Трохи менше половини українців розглядають можливість повернення, якщо в Україні знову буде безпечно.

Уряд Нідерландів також хоче вжити заходів для добровільного повернення українців додому. Ці зусилля мають бути спрямовані, головним чином, на тих 48%, які мають сумніви щодо повернення.

“Таким чином ми йдемо назустріч бажанню України відбудовувати країну в майбутньому за допомогою власних громадян”, – додав Фабер.

Українські біженці за кордоном

Зазначимо, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС активував Директиву тимчасового захисту, яка надала українцям право легально перебувати на території Євросоюзу та отримувати базові соціальні послуги. Мовиться про охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування. Термін дії документа — до березня 2025 року із можливістю продовження. Рада Європейського Союзу 25 червня ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українських біженців. За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС отримали 4,3 мільйона людей, які залишили Україну унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Це дані станом на 31 травня. 98% з них – громадяни України.

Нагадаємо, що для повернення на батьківщину українці можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація "Повертайся додому". Мета — допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну. Про це 2 грудня повідомили в Мінреінтеграції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube