Головна
Україна
19:18, 1 Червня
Информатор UA

Интро

Українці страждають від неправомірних дій непорядних колекторських компаній, які порушують права людини і користувача фінансових послуг. Щоб колектори не телефонували з погрозами боржникам, їхнім родичам і колегам посеред ночі, парламент зобов'язав регулятора створити реєстр легальних колекторів і передбачити заходи покарання для порушників, що і сталося.  Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НБУ. Нацбанк України опублікував перелік санкцій, передбачених для колекторів, які незаконними методами "вибивають" з українців гроші і, за сумісництвом, здоров'я.  Це стосується колекторів, які мають офіційний статус фінансової установи та зареєструвалися для цього у відповідному колекторському реєстрі.  Отже, НБУ застосовуватиме проти порушників: штраф; тимчасову заборону на врегулювання простроченої заборгованості; колекторів виключатимуть з реєстру; можуть анулювати ліцензію.  Санкції залежатимуть від контексту порушень. Про необхідність їхнього усунення колекторів будуть перш за все сповіщати у письмовому вигляді.  Для колекторських компаній без статусу фінансової установи НБУ планує розробити окремий нормативно-правовий акт про заходи впливу. Нагадаємо, парламент прийняв закон № 1349-их «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні протермінованої заборгованості».  Документ передбачає нові заходи впливу щодо небанківських установ та колекторських компаній за порушення вимог до етичної поведінки під час врегулювання заборгованості. Раніше Інформатор повідомляв, що НБУ зобов'язав всіх колекторів зареєструватися для посилення контролю. Також повідомлялося, президент підписав закон, який повинен захистити українців від свавілля колекторів. Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .   

У НБУ розповіли, як будуть карати колекторів за порушення прав боржників

Читать на русском

Санкції торкнутися колекторів, що мають статус фінкомпаній

Читать на русском
У НБУ розповіли, як будуть карати колекторів за порушення прав боржників

Санкції торкнутися колекторів, що мають статус фінкомпаній

Українці страждають від неправомірних дій непорядних колекторських компаній, які порушують права людини і користувача фінансових послуг. Щоб колектори не телефонували з погрозами боржникам, їхнім родичам і колегам посеред ночі, парламент зобов'язав регулятора створити реєстр легальних колекторів і передбачити заходи покарання для порушників, що і сталося. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НБУ.

Нацбанк України опублікував перелік санкцій, передбачених для колекторів, які незаконними методами "вибивають" з українців гроші і, за сумісництвом, здоров'я. 

Це стосується колекторів, які мають офіційний статус фінансової установи та зареєструвалися для цього у відповідному колекторському реєстрі. 

Отже, НБУ застосовуватиме проти порушників:

  • штраф;
  • тимчасову заборону на врегулювання простроченої заборгованості;
  • колекторів виключатимуть з реєстру;
  • можуть анулювати ліцензію. 

Санкції залежатимуть від контексту порушень. Про необхідність їхнього усунення колекторів будуть перш за все сповіщати у письмовому вигляді. 

Для колекторських компаній без статусу фінансової установи НБУ планує розробити окремий нормативно-правовий акт про заходи впливу.

Нагадаємо, парламент прийняв закон № 1349-их «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні протермінованої заборгованості». 

Документ передбачає нові заходи впливу щодо небанківських установ та колекторських компаній за порушення вимог до етичної поведінки під час врегулювання заборгованості.

Раніше Інформатор повідомляв, що НБУ зобов'язав всіх колекторів зареєструватися для посилення контролю.

Також повідомлялося, президент підписав закон, який повинен захистити українців від свавілля колекторів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.