У питанні виборів крапку не поставлено
Після оприлюднення інформації про те, що керівництво ВР і фракцій дійшли спільної думки, що вибори можуть бути тільки повоєнні, в українців склалося враження, що питання вирішене. Воно зафіксоване в документі і виборів під час війни не буде. Але політолог Андрій Золотарьов вважає, що ця думка оманлива. Чим він аргументує?
Політолог Андрій Золотарьов переконаний, що документ під назвою «Висновки, прийняті під час дев’ятого Діалогу Жана Моне», де йдеться, зокрема, про те, що майбутні парламентські і президентські вибори проводяться після завершення війни та не менше, ніж за шість місяців після завершення воєнного стану - нічого не означає.
«Він нічого не означає, бо цей папір ні до чого не зобов'язує, - сказав він. - Цим документом лише можуть підкріплювати думку. Зверніть увагу, що вже десь років зо три «Слуги народу», повіривши у свою незамінність і винятковість не проводили подібні заходи. Так, цього разу видали на гора цілком логічний і розумний документ. Але він нічого не вирішує. Бо рішення виборів прийматиметься не тими, хто засідав в Закарпатті. Вони добре там посиділи, добре повели час, але зайвий раз крапка у виборах не поставлена», - вважає Золотарьов.
Він попереджає, що подальші події можуть відбуватися за декількома варіантами.
«Не факт, що вони підуть шляхом Майдан-3. У нас це більше нагадує варіацію плану «шатун», зляпаного на колінках технологами чи то з СБУ, чи то екс-президента. Такий собі дуже хиленький документ, який поспішили витягти. Але цього разу ніхто не танцюватиме, все може піти у хардкорних формах. А інший варіант – це все ж таки варіант заморожування. Бо від нього не відмовляються», - зауважив політолог.
Він додав, що ці переговори, ймовірно йдуть. Але поки що, очевидно, на якийсь конструктив не виходять. Втім, все може зміниться, сказав Золотарьов. Таким чином, вважає політолог, для України питання виборів не закрите. Хоча рішення нардепів, яке було прийняте в Закарпатті – раціональне.
«Раціонально? Так. Дати півроку після скасування військового стану, щоб усі прийшли до тями, щоб з'явилася хоч якась політична конкуренція. Подивіться, навіть склад присутніх - уламки від ОПЗЖ у кількості аж однієї людини і аж три людини від тієї ж «Батьківщини». У якої, до речі, ситуація сьогодні зовсім не хороша - потенційний кандидат на виліт із політичної прем'єр-ліги країни. Але ще раз наголошую, у питанні виборів стоїть багатозначна багатокрапка. Але аж ніяк не крапка», - наполягає Золотарьов.
Більш того, політолог переконаний, що процес реструктуризації влади можна провести не проводячи президентські вибори.
«Очевидно, у найближчі півроку питання - або вийдемо на шлях виборів або інший варіант - реструктуризація влади все ж таки передбачається. І з цього шляху не зійдуть. Звідси складається цікава ситуація – всі відкладають можливість виборів, але всі до них потихеньку почали готуватись, у тому числі й інформаційно. Шила в мішку не приховаєш. Можна будь-що говорити. Мовляв, жодних виборів. Але процес пішов», - заявив Золотарьов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.