“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Місія має консультативну ціль
Європейський Союз запускає цивільну місію на вірменській стороні кордону з Азербайджаном та Вірменією. Головна мета — сприяння стабільності в прикордонних районах. Йдеться про територію Нагірного Карабаху на яку претендують обидві країни.
Запуск місії представила Рада ЄС.
"Розгортання місії на вірменській стороні кордону з Азербайджаном має на меті сприяти стабільності в прикордонних районах Вірменії, а також — забезпечити середовище, сприятливе для нормалізації відносин між Вірменією та Азербайджаном", — зазначили в ЄС.
Прохання розгорнути місію в межах Спільної політики безпеки та оборони належить міністру закордонних справ Вірменії, який наприкінці грудня 2022 року відправив представнику ЄС Жозепу Боррелю листа з відповідним проханням. Рада ЄС підтримала Вірменію й створила нейтральну цивільну місію з мандатом на два роки.
Роль місії буде лише консультативною. Оперативний штаб розмістять у місті Єхегнадзор, Вірменія. До складу персоналу увійде 100 людей, половина з яких — неозброєні спостерігачі.
Вірменія та Азербайджан воюють за Нагірний Карабах, що на Південному Кавказі, понад 100 років. Цей конфлікт створив Орджонікідзе, підігрів Сталін і посилив розпад СРСР. Весь цей час в урядах обох країн ніяк не можуть дійти спільної мови. Території обстрілюються, країни почергово вводять воєнний стан та оголошують мобілізацію, втрачають техніку та людей, контратакують, а на поступки йти не хочуть.
Врешті-решт влада Вірменії погоджується на невигідну угоду, яка, з-поміж іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки навколо Нагірного Карабаху — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, які мали захищати власне невизнану «Нагірно-Карабаську Республіку». Райони «НКР» також залишаються під контролем Азербайджану. Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху залишаться російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.
Військових не вивели. В липні 2022-го президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив росію та Вірменію в порушенні угоди. Алієв скаржився, що Азербайджан порушував це питання перед росіянами, але ті, попри обіцянки, не допомогли. Ситуація загострювалася і в серпні 2022-го влада невизнаної «Нагірно-Карабаської республіки» оголосила про початок часткової військової мобілізації. А в вересні на вірменсько-азербайджанському кордоні почалося збройне зіткнення. Втрати серед особового складу фіксували з обох сторін, в результаті боїв була пошкоджена військова інфраструктура й техніка. Тим часом у загостренні ситуації країни й надалі звинувачують одна одну.
Нагадаємо, в грудні 2022 року, після того, як азербайджанські сили заблокували Лачинський коридор тисячі вірмен та азербайджанців влаштували протест проти блокади єдиного наземного сполучення з Вірменією. В найбільшому місті нагірнокарабаського регіону на головну площу Степанакерті вийшли тисячі демонстрантів. Розповідаємо в чому причина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.