У МЗС відреагували на «гучну» заяву Поклонської щодо запрошення до окупованого Криму делегації ООН

Читать на русском

У МЗС відреагували на «гучну» заяву Поклонської щодо запрошення до окупованого Криму делегації ООН

Читать на русском

У МЗС відреагували на «гучну» заяву Поклонської щодо запрошення до окупованого Криму делегації ООН

«Депутат» російської Держдуми, екс-«прокурор» окупованого Криму Наталія Поклонська заявляє,що Управління Верховного комісара ООН з прав людини відреагувало на її звернення щодо припинення постачання на півостров дніпровської води, в чому вона звинувачує владу України.

У МЗС України прокоментували цю заяву, назвавши її маніпулятивною, - передає Інформатор .

«Мені, як заступнику голови Комітету Державної Думи Росії з міжнародних справ, запропоновано співпрацю з Департаментом польових операцій і технічного співробітництва Управління ООН в наданні додаткової інформації з питання доступу до води в Криму», - написала Поклонська на своїй сторінці.

Підтвердження даної інформації з інших джерел, в тому числі від Управління Верховного комісара ООН, немає.

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прокоментувала інформацію Поклонської, яка заявила про «визнання» ООН її «представником кримчан в російському парламенті».

«Щодо «гучних» заяв про запрошення міжнародних моніторингових місій до Криму і «співпраця» з поборниками злочину окупації. Поклонська, як і її російські провідники, видають бажане за дійсне, маніпулюючи при цьому механізмом розгляду звернень до Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), розповідаючи про запрошення представників міжнародних організацій до Криму і намагаючись видати листи останніх як «визнання» себе і своїх дій в окупованому Криму», - пояснила вона.

Джапарова зазначила, що варто було б прислухатися до того, на що насправді вказало УВКПЛ.

Управління вказало на необхідність:

?? неухильного виконання резолюцій Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України і статус Криму (зокрема, 68/262 «Територіальна цілісність України» і 71/205, 72/190, 73/263 і 74/168 «Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна»);

?? забезпечення доступу на територію тимчасово окупованого півострова для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).

За словами Джапарової, доступ, який наполегливо блокує Російська Федерація, повинен здійснюватися відповідно до вищезазначених резолюцій і згідно з українським законодавством.

Нагадаємо, Росія блокує створення моніторингової місії в Криму, українська сторона вже кілька років звертає увагу на цю проблему.

Раніше заступник глави комітету Держдуми з міжнародних справ Наталія Поклонська заявила, що Крим відкритий для міжнародних спостерігачів в зв'язку з ситуацією з водопостачанням півострова, вона готова супроводжувати місію ООН.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.