«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У МЗС відреагували на «гучну» заяву Поклонської щодо запрошення до окупованого Криму делегації ООН
«Депутат» російської Держдуми, екс-«прокурор» окупованого Криму Наталія Поклонська заявляє,що Управління Верховного комісара ООН з прав людини відреагувало на її звернення щодо припинення постачання на півостров дніпровської води, в чому вона звинувачує владу України.
У МЗС України прокоментували цю заяву, назвавши її маніпулятивною, - передає Інформатор .
«Мені, як заступнику голови Комітету Державної Думи Росії з міжнародних справ, запропоновано співпрацю з Департаментом польових операцій і технічного співробітництва Управління ООН в наданні додаткової інформації з питання доступу до води в Криму», - написала Поклонська на своїй сторінці.
Підтвердження даної інформації з інших джерел, в тому числі від Управління Верховного комісара ООН, немає.
Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прокоментувала інформацію Поклонської, яка заявила про «визнання» ООН її «представником кримчан в російському парламенті».
«Щодо «гучних» заяв про запрошення міжнародних моніторингових місій до Криму і «співпраця» з поборниками злочину окупації. Поклонська, як і її російські провідники, видають бажане за дійсне, маніпулюючи при цьому механізмом розгляду звернень до Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), розповідаючи про запрошення представників міжнародних організацій до Криму і намагаючись видати листи останніх як «визнання» себе і своїх дій в окупованому Криму», - пояснила вона.
Джапарова зазначила, що варто було б прислухатися до того, на що насправді вказало УВКПЛ.
Управління вказало на необхідність:
?? неухильного виконання резолюцій Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України і статус Криму (зокрема, 68/262 «Територіальна цілісність України» і 71/205, 72/190, 73/263 і 74/168 «Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна»);
?? забезпечення доступу на територію тимчасово окупованого півострова для Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ).
За словами Джапарової, доступ, який наполегливо блокує Російська Федерація, повинен здійснюватися відповідно до вищезазначених резолюцій і згідно з українським законодавством.
Нагадаємо, Росія блокує створення моніторингової місії в Криму, українська сторона вже кілька років звертає увагу на цю проблему.
Раніше заступник глави комітету Держдуми з міжнародних справ Наталія Поклонська заявила, що Крим відкритий для міжнародних спостерігачів в зв'язку з ситуацією з водопостачанням півострова, вона готова супроводжувати місію ООН.