У МОЗ назвали нові умови виписки з лікарні пацієнтів з COVID-19

Читать на русском

На амбулаторне лікування можуть і пацієнта, якому необхідна киснева підтримка

Читать на русском
У МОЗ назвали нові умови виписки з лікарні пацієнтів з COVID-19

На амбулаторне лікування можуть і пацієнта, якому необхідна киснева підтримка

Міністерство охорони здоров’я змінило правила виписки пацієнтів з COVID-19 з лікарні. Рішення про це приймає лікуючий лікар.

Про це повідомляє Інформатор із покликанням на заяву першої заступниці міністра охорони здоров’я Ірини Садов’як під час брифінгу 29 квітня.

Лікуючий лікар повинен прийняти рішення про виписку пацієнта «на підставі зменшення клінічних ознак захворювання зі стійкою тенденцією до нормалізації лабораторних показників». За словами Садов'як, головна умова — відсутність клініко-лабораторних ознак активного інфекційного процесу, що має бути підтверджено ПЛР-тестом. Таким способом, якщо в пацієнта немає активного інфекційного процесу, то його можуть відправити додому для подальшого лікування сімейним лікарем, але в умовах самоізоляції.

Надіслати на амбулаторне лікування можуть і пацієнта, якому необхідна киснева підтримка. Для цього необхідно додержуватися таких умов:

  • рівень насичення крові киснем не повинен опускатися нижче 94% при диханні;

  • низький потік дорівнює 3–5 літрів у хвилину;

  • наявність кисневого концентратора, який забезпечує потік до 8 літрів.

При цьому сімейний лікар повинен пояснити пацієнту, як правильно користуватися концентратором і як його обслуговувати.

«Тобто якщо пацієнт уже не потребує при певних показниках такої стаціонарної допомоги, але потребує кисневої підтримки, він може бути виписаний додому під нагляд сімейного лікаря та при наявності в лікарській амбулаторії концентратора, який забезпечить йому певну кисневу підтримку в домашніх умовах», — підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, що міністерство охорони здоров’я закуповує кисневі концентратори для лікарів первинної медичної допомоги. Кабінет міністрів виділив на ці потреби 693 млн гривень.

Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні запрацюють понад дві тисячі пунктів вакцинації від коронавірусу. Крім того, в Україні можуть провести третій етап випробувань нової ізраїльської COVID-вакцини.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.