У Мелітополі окупанти анонсували нові провокації та розмістили військову техніку в школах

Читать на русском

Рашисти продовжують використовувати дітей у якості «живих щитів»

Читать на русском
У Мелітополі окупанти анонсували нові провокації та розмістили військову техніку в школах

Рашисти продовжують використовувати дітей у якості «живих щитів»

У Мелітополі рашисти анонсували провокації в найближчий час. Зробили вони це з заявами про начебто «заплановані удари ЗСУ». Разом із цим, навчальний процес в місцевих школах проходить в оточенні російських військових, які розміщуються просто поруч із будівлями закладів освіти або просто в них. 

Про ситуацію в Мелітополі розповів мер міста Іван Федоров. Перш за все, він розповів про вибухи на аеродромі 3-го вересня. Після них було чутно детонацію боєприпасів чи техніки. Щонайменше від місцевих відомо, що рашисти після вибухів вивозили звідти залишки розбитого гвинтокрила. 

Крім цього Федоров зазначив, що рашисти на перетині лінії розмежування у Василівці перестали пропускати гуманітарні вантажі взагалі. До місцевих лікарень нічого не поступає – медикаментів просто немає. Усі автівки з гуманітарною допомогою просто розвернули назад. Таким чином росіяни продовжують геноцид місцевого населення. 

Рашисти в місті проводять примусову паспортизацію. Російський непотріб здебільшого намагаються підсунути літнім чи хворим людям. Вони шантажують їх тим, наче без російських документів люди не зможуть отримувати пенсії чи якісь соціальні виплати. До інших можуть застосовувати іншого роду методи тиску, не виключено й застосування фізичного насильства. 

 

Щодо навчання та освіти – ситуація вкрай складна. Рашисти розташували по школах та навколо них військову техніку, та організовують перевірки дітей на вході. 

«Такого першого вересня в Мелітополі не було ніколи. Коли всі школи були оточені військовими, ті, які вони намагаються запустити. Коли вхід в школу був через металодетектори та металошукачі. Коли батьків у школу майже не пускали. Але ж сьогодні вони намагаються запустити освітній процес в деяких школах. Точно не будуть працювати п’ять шкіл в місті Мелітополь, де зараз розташовані військові бази, казарми та склади боєприпасів рашистів в центрі міста, навмисно прикриваючись нашими цивільними мешканцями», – заявив Іван Федоров. 

Крім цього, мер Мелітополя також розповів, що міноборони росіян випустило статтю про те, наче Україна планує удари по навчальним закладам на тимчасово окупованих територіях. Окупанти розмістили у мережі навіть координати об’єктів, на яких наче будуть диверсії. Федоров зазначив, що це зробили для того, аби пояснити низьку явку до шкіл, а також пояснити власні заплановані провокації. 

Рашисти продовжують тиснути на батьків – погрожують штрафами та навіть відбором батьківських прав, якщо дітей не будуть пускати до шкіл. Вороги навіть намагають переробити колишні школи-інтернати на заклад для утримання дітей, яких відберуть у батьків. 

У будь-якому випадку, школи в окупантів не мають нічого спільного з навчанням. Це лише промивання мізків та пропаганда, яку намагаються вкласти в голови наймолодшим українцям. Навіть уроки постійно починаються з гімну рашистів та підняття недолугого триколору. 

Нагадаємо, що у Маріуполі під завалами будинків досі знаходяться тіла людей: окупанти ігнорують.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.