“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Це перший у світі веганський лосось із нитчастих грибів
Вченим вдалося надрукувати лосось з мікрогрибів на 3D-принтері. Веганське рибне філе, надруковане в такий спосіб, його вже можна знайти на полицях австрійських супермаркетів. Дослідники працювали над харчовими продуктами, надрукованими на 3D-принтері, протягом кількох років. Починали з чизкейків, створених за допомогою лазера, а також м’яса, вирощеного в лабораторії. Про це повідомляє Iflscience.
"З віхою промислового 3D-друку харчових продуктів ми вступаємо в творчу харчову революцію, еру, коли їжа створюється точно відповідно до потреб клієнтів", - зазначив генеральний директор компанії Revo Foods, що надрукувала філе риби, Робін Сімса.
Альтернатива лососю виготовляється з мікопротеїну, який походить із нитчастих грибів. Що стосується поживності, то продукт містить цілий ряд вітамінів та - як і тваринний аналог - омега-3 жирні кислоти. Також він містить багато білка, а саме 9,5 грамів на 100 грамів. Хоча це все одно менше, ніж вміст білка в тій самій кількості звичайного лосося.
Та як би там не було, а друк їжі в майбутньому здатен забезпечити землян їжею, оскільки кількість риби в світових водах стрімко зменшується. Існує також проблема шкідливих викидів у води, що впливає на якість живої риби, яку відловлюють.
Чи розлетиться альтернатива лососю з прилавків, поки невідомо. Виробник філе вважає, що ключ до успіху таких продуктів "полягає у відтворенні автентичного смаку". Та так чи інакше зрозуміло, що комерційний випуск їжі, надрукованої на 3D, може ознаменувати нову еру у її виробництві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.