У Львові стався конфлікт між ТЦК та громадянином: жінки перешкоджали затриманню чоловіка

Читать на русском

У Львові перехожий відмовився показати документи представникам ТЦК, а жінки, які були поруч, знімали інцидент на відео та висловлювали своє обурення

Читать на русском
Конфлікт у Львові
Черговий конфлікт цивільних з представниками ТЦК

У Львові перехожий відмовився показати документи представникам ТЦК, а жінки, які були поруч, знімали інцидент на відео та висловлювали своє обурення

На вулиці Суботівській у Львові 17 червня виник конфлікт між чоловіком мобілізаційного віку та працівниками ТЦК і поліцією. Як кажуть очевидці, чоловіка попросили пред'явити документи, обступили зі всіх боків і почали затримувати, той намагався вирватися. Група жінок-перехожих намагалася втрутитися і перешкодити затриманню перехожого.

Судячи з відео varta1, яке розповсюдили в ЗМІ, сутичка виникла між перехожим, двома військовими і поліцейським через відмову чоловіка показати документи. Група жінок намагалася перешкодити його затриманню, знімаючи подію на відео та обурюючись ситуацією.

Наразі невідомо, чим завершився цей конфлікт. І що сталося з чоловіком. До того ж, представники ТЦК та СП під час вручення повісток дуже часто забороняють громадянам фіксувати їхні дії на відео, посилаючись на воєнний стан та заборону знімання військовослужбовців. Щоправда, за словами адвокатів, заборонено знімати військових, їхнє місцерозташування, техніку та їхнє переміщення, роботу ППО, а робота працівників ТЦК, особливо у громадських місцях, до цього списку не входить.

До того ж, конфлікти з ТЦК у Львові ставалися і раніше. Чоловіків витягали з маршруток, пакували, переслідували. На одному з відео можна побачити суперечку хлопця, який показує інвалідне посвідчення, проте працівникові ТЦК цього замало - вони вимагали військовий квиток. Якщо відповідного документу пасажир не має, озброєні люди в камуфляжі, як правило, заламують руки і саджають у бусік, відвозячи на ВЛК силоміць. 

Які ще резонансні випадки примусової мобілізації цивільних відомі

Останні події біля ТЦК в Одесі, де навіть медики швидкої допомоги опинилися у бійці, свідчать про поширення у країні процесів, які дискредитують представників ТЦК та СП. Про наслідки цих процесів – ми довідалися у нардепів, силовиків, військових та юристів.

Нагадаємо, що пресслужба поліції Одещини опублікувала на офіційному сайті заяву про те, що розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) щодо бійки біля Київського ТЦК Одеси. Однак, кому саме його інкримінують - медикам, військовим чи якимось третім особам - не уточнюють.

Соціологи вважають, що нинішня ситуація з мобілізацією та діями ТЦК  створює негативні настрої в суспільстві - і це дійсно може призвести до протестів. Але щодо революцій відповіді в них немає: Володимир Паніотто в коментарі Інформатору відзначив, що соціологи не змогли прогнозувати ані перший Майдан, ані другий Майдан. Тож питання залишається відкритим. Також соціологи попереджають, що медіа дещо перебільшують вплив порушень при мобілізації на громадську думку, як і масштаби цих порушень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.