У Львові провели першу трансплантацію кісткового мозку дитині

Читать на русском

Це історична подія як для медичної галузі, так і для усіх українських дітей, які потребують трансплантацій

Читать на русском
У Львові провели першу трансплантацію кісткового мозку дитині

Це історична подія як для медичної галузі, так і для усіх українських дітей, які потребують трансплантацій

У Львові провели першу трансплантацію кісткового мозку дитині. Пересадка тривала пів години. 

Про це повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, передає Інформатор.

"У Львові успішно провели першу аутологічну трансплантацію стовбурових клітин кісткового мозку дитині. Це зробили фахівці клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку", - заявив Козицький.

За його словами, це історична подія як для медичної галузі, так і для усіх українських дітей, які потребують трансплантацій. Як зазначили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, пересадку стовбурових клітин провели трирічній Улянці з Волині. До трансплантації вона боролась з хворобою – пухлиною головного мозку. У 2021 році її оперували нейрохірурги, досі вона отримувала хіміотерапію. Проте допомогти цілком одужати могла лише трансплантація кісткового мозку. Дівчинка стала донором сама для себе – їй трансплантували власні клітини. Забір клітин відбувся 10 червня. А через місяць, 11 липня, відбулась сама процедура пересадки стовбурових клітин.

"Пересадка тривала пів години. Ця процедура нагадує трансфузію компонентів крові, тільки "переливають" стовбурові клітини. При цьому пацієнт не відчуває болю", - сказала онколог. 

Після трансплантації маленька пацієнтка почувається добре, показники крові покращились, проте для повного одужання її ще чекає підтримувальна хіміотерапія. Під час реабілітаційного періоду пацієнт повинен знаходитись у спеціально облаштованому, стерильному боксі. Лікарі наголошують, що вони роблять усе, щоб маленьким українцям більше не доводилось їхати за кордон для пересадки кісткового мозку. 

Нагадаємо, у Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав про військового, який переніс дев'ять операцій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.