У Курській області ситуація складна, ЗСУ втратили половину територій - The Economist

Українські військові на Курщині повністю перейшли в оборону, кажуть в ЗСУ

Курщина
Росіяни атакують ЗСУ на східному та західному флангах

Позиції українських військових у Курській області Росії погіршуються. Україна втратила близько 50% територій, які контролювала з початку операції. Ситуація ускладнюється через погодні умови та постійні обстріли.

Про це пише The Economist. Майор ЗСУ Іван Бакрев відверто розповів виданню про проблеми України на Курщині. Командир артилерії 82-ї десантно-штурмової бригади каже, що росіяни "закручують гайки", і це було ще до того, як північнокорейські солдати почали вступати в бій.

За словами українського військового, росіяни користуються величезною перевагою майже в усьому - в людях, артилерії, машинах, також ворог чергує механізовані та піхотні штурми для досягнення потужного ефекту. Україна вже втратила приблизно половину територій, які колись контролювала.

Ситуація на Курщині почала ускладнюватися, коли наприкінці вересня Україна замінила елітні підрозділи на менш загартовані. Це була помилка, вважає майор. Зараз росіяни атакують ЗСУ на східному та західному флангах.

"Кожна частина в Курську перейшла в оборону", - каже Іван Бакрев.

The Economist наголошує, що терміновість контратаки Росії, схоже, пов’язана з майбутньою інавгурацією Дональда Трампа. Російський правитель Володимир Путін хоче, щоб Курська область була звільнена від ЗСУ до 20 січня й не стала незручною темою для мирного обговорення. Володимир Зеленський, здається, так само налаштований зберегти Курщину як розмінну монету. Українці тримаються, хоча умови стають похмурішими.

"Дощ, сльота, сніг, холод, багнюка, жуки, хробаки, щури та плануючі бомби. У Курській області смерть завжди поруч, вона практично тримає вашу руку", - розповів 33-річний військовий з 95-ї десантно-штурмової бригади Руслан Мокрицький.

За його словами, росіяни можуть скинути до 40 плануючих бомб на одну позицію. І це протягом кількох годин.

"Чотири з половиною місяці, можливо, занадто рано судити про Курську операцію. Народжене в момент відчаю для України, чий головнокомандувач Олександр Сирський зіткнувся зі звільненням, вторгнення не досягло своєї мети відволікти війська від головних зусиль Росії в Донецькій області. Це коштувало Україні частини її елітних військ. Але це справді послабило тиск в інших місцях і запропонувало Україні рідкісну політичну компенсацію в поганий рік", - пише видання.

The Economist пише, що українські солдати вважають, що вторгнення на Курщину того варте, хоча б лише для того, щоб дати росіянам відчути те саме.

"Коли я ступив на Курщину, я зрозумів, що вони відчули, коли в’їхали в Україну. Нехай гинуть і гниють на своїх землях, і чим їх більше, тим краще", - сказав Мокрицький.

Ситуація на Курщині

16 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що росіяни намагаються приховати втрати військових КНДР. Є багато деталей і щодо знищення цих сил. Наразі Сили оборони та розвідка з’ясовують повну інформацію щодо реальних втрат російських підрозділів на Курщині, до яких залучені ще й північнокорейці.

Представник Пентагону Пет Райдер 16 грудня підтвердив, що військові з Північної Кореї вже вступили в бій проти української армії в Курській області Росії й зазнали перших втрат. За його словами, є всі ознаки того, що деякі північнокорейці були вбиті або отримали серйозні поранення в західній частині Курщини.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube