Також у місті залишилися пенсіонери
У Куп’янській громаді Харківської області наразі залишається 225 дітей. Батьки відмовляються від їхньої евакуації, попри складну ситуацію у районі.
Про це повідомив очільник Куп'янської міської військової адміністрації Андрій Беседін в інтерв’ю “Главкому”. Він зазначив, що дітей не можуть евакуювати, попри постанову Кабміну про обов’язкову і примусову евакуацію
“У тексті постанови зазначено, що батьки мають право відмовитися від евакуації. Ті люди, які перебувають у Куп’янській громаді, написали відмови від евакуації дітей. Якщо ми говоримо про примусову евакуацію, то вона була застосована на лівобережжі Куп’янської громади – це Ківшерівка, Куп’янськ-Вузловий і лівий берег безпосередньо міста Куп’янськ. Там дітей немає. Всі діти перебувають на правому боці Куп’янська”, – підкреслив Беседін.
Крім того, з міста відмовляються виїжджати і люди пенсійного і передпенсійного віку. Також евакуюватися не хочуть громадяни, які працюють у структурних підрозділах Куп’янської міської ради, комунальних підприємствах, на пошті або ж є перевізниками.
З Куп’янська виїхало багато людей восени 2023 року, коли влада оголосила про примусову евакуацію з лівого берега через посилення російських обстрілів. Наразі ж люди залишати громаду не поспішають.
Російські окупанти наразі активно зосереджують свої зусилля на тому, щоб вибити собі плацдарм і наступати до бар’єрних рубежів, таких як річка Чорний Жеребець та Куп’янськ на Харківщині. Ця ініціатива стала однією з ключових завдань противника. У нещодавньому звіті Інституту вивчення війни йшлося, що росіяни продовжують спроби захопити Куп’янськ, чергуючи інтенсивний наступ та зниження його темпу для перегрупування.
А 28 лютого ворог атакував місто авіабомбами ФАБ-500. Зокрема, влучив у церкву та кафе. Внаслідок цього загинули двоє чоловіків, серед яких був пастор храму.
Нещодавно начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що на Куп'янському напрямку російська армія зосередила 500 танків, понад 650 бойових броньованих машин, 430 артилерійських систем та понад 150 РСЗВ. Проте, не вся військова техніка ворога знаходиться у гарному стані. Також росіяни сконцентрували 42 тисячі бійців для наступу. За його інформацією, не всі ці військові будуть брати участь у бойових діях, адже в армії є багато підрозділів обслуговування, рембатів, зв'язківців, кухарів, логістів, інженерів. За його словами, лише третина це бойовий чисельний склад, який бере участь на першій лінії оборони.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.