У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість

28 травня 2020 року компанія «Росток» почала реконструкцію Палацу культури з будівництвом громадського центру, а 30 червня 2023-го закінчила. Все було б добре, якби не відсутність футбольного поля, яке забудовник обіцяв киянам.

ТРЦ Києва
В проєкті - одне, в реальності - інше

На початку липня 2023 року компанія намагалася ввести новобудову в експлуатацію. Проте Державна інспекція архітектури та містобудування відмовила їй за 21 пунктом, серед яких була відсутність стадіону. Його забудовник обіцяв киянам після арештів ділянки. 

Про це повідомила на своїй сторінці в соцмережі депутатка Київської міськради Ксенія Семенова

«У 2020 році Росток під приводом укріплення підпірної стінки ДК вирішив ще й ТРЦ збудувати. На місці спортивних майданчиків. Після протестів громади і кількох кримінальних проваджень і арештів ділянки Росток зробив хід конем - в проєктну документацію додали спортивні майданчики на даху», - написала Ксенія Семенова.

Ось як за проєктом мала виглядати новобудова:

У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість 1

У 2023 році громадський центр побудували, проте ніяких полів громадськість не побачила.

У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість 2

Не побачили багато чого з того, що потрібно було зробити й представники Державної інспекції архітектури та містобудування. Загальний висновок звучить так: «невідповідність об’єкта проєктній документації на будівництво». 

Представники інспекції детально, у 21 пункті перерахували, чого саме бракувало для отримання сертифіката на введення будівлі в експлуатацію.

У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість 3

В коментарях під постом Семенової кияни не підбирали слів.

У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість 4

Люди добре пам’ятали про обіцянку забудовника зробити спортивну зону та про безкоштовні абонементи.

У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість 5

Яка була відповідь забудовника

Згідно з офіційними документами на сайті архітектурної інспекції, замовником будівництва є приватне акціонерне товариство «КОМПАНІЯ РОСТОК». На офіційній сторінці в соцмережі, де останнє повідомлення було від серпня 2020 року, компанія прокоментувала звинувачення

«Облаштування спортивного майданчику» є фінальним, косметичним етапом всіх проведених робіт. Його основна суть – встановити покриття, огорожі і обладнання. Це, безперечно, теж частина робіт, але мізерна, порівняно з тим, що уже було зроблено», - так в компанії підтвердили, що футбольне поле з’явиться на останньому «косметичному етапі».

Забудовник поскаржився на війну та відсутність коштів. Тому запропонував депутатці пошукати їм інвестора, який за свій кошт облаштує...тенісний корт на даху новобудови.

допомога інвестору
Забудовник попросив пошукати для нього інвестора

 

«Хочете зробити добру для Києва справу? Допоможіть нам! Компанія Росток планувала здійснити облаштування тенісних кортів власним коштом. Однак, на жаль, війна внесла великі корективи в життя і плани кожного. Сьогодні коштів для проведення ремонтно-оздоблювальних робіт критично не вистачає (і це стосується не тільки кортів)», - йдеться у відповіді забудовника.

Компанії одразу нагадали, що вона обіцяла футбольне поле на даху, а не тенісний корт. Але забудовник відповів, що йому все одно, що захоче побудувати інвестор, важливе, щоб побудував. Діалог зайшов у глухий кут, коли «Ростку» нагадали, що це була його обіцянка перед киянами, а не перед інвестором.

обіцянка інвестора
Компанія мала провести реконструкцію палацу, але щось пішло не так

Крім того, в планах забудовника була реконструкція палацу культури. Проте зараз ці наміри змінилися. Компанія заявила, що «будівля палацу культури буде реконструйована після введення в експлуатацію громадського центру за рахунок доходів громадського центру».

Ось як виглядає палац на березень 2023 року.

У Києві замість стадіону збудували ТРЦ: як це могло статися та хто за це відповість 8

фото палацу
Фото палацу – Анна Малаш


Тому зараз важлива реакція архітектурної інспекції: чи введуть вони новобудову в експлуатацію без виконання обіцянок, чи ні.

«Така собі перевірка ДІАМ на адекватність», - вважає Ксенія Семенова.

Що відомо про забудовника

За інформацією аналітичної платформи YouControl, приватне акціонерне товариство «КОМПАНІЯ РОСТОК» була зареєстрована понад 29 років тому. Зараз основний вид її діяльності – це здача в оренду нерухомості.

Першим його директором був Ігор Масол. Це син Віталія Масола, який двічі був головою уряду. Спершу він був призначений на цю посаду у липні 1987 року, а вдруге став прем’єр-міністром при президенті Леоніді Кучмі. 

Зараз Ігорю Масолу належить 54.80% акцій «Ростка» та він зазначений бенефіціаром цієї компанії.

«Бізнес-партнером Ігоря Масола, за інформацією ЗМІ, є депутат Київради від Єдності, Кримчак», - написала депутатка Київради Ксенія Семенова. Відомо, що дружиною Кримчака є онука Масола Дар'я Ігорівна

Кримчак
Сергій Кримчак

Згідно з офіційною інформацією, Сергій Кримчак є діючим членом комісії Київради з питань архітектури, містопланування та земельних відносин.

Йому закидали, що на посаді секретаря комісії Київради з питань земельних відносин, він міг незаконно заволодіти 6 ділянками у Голосіївському районі міста Києва загальною вартістю понад 2,5 млн гривень. 

«Депутат на підставі підроблених заяв ініціював виділення цих ділянок особам, копії документів яких вдавалось отримати його брату (односельцям). У подальшому він виготовляв протоколи розгляду цих питань на засіданні земельної комісії, відповідні проекти рішень Київради та особисто голосував за ухвалення цих рішень», - повідомляла прокуратура у 2019 році. Проте інформації щодо вироку ще не має.

Раніше Інформатор писав, що Кабмін передав для продажу ТРЦ Ocean Plaza у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube